/  / Nowy Nissan Juke na horyzoncie

Nowy Nissan Juke na horyzoncie

null
© Nissan
null

Wygląda na to, że japońska marka kończy już prace nad modelem Nissan Juke nowej generacji. Pod względem popularności Juke to aktualnie #2 wśród poszczególnych modeli Nissana na rynku europejskim.

Marka Nissan – napędzana świetną sprzedażą swojego flagowego crossovera, jakim jest Qashqai – szykuje kolejne wzmocnienia w gamie. Na pierwszy ogień pójdzie Nissan Micra. Jak mówi się powszechnie w branży motoryzacyjnej, będzie to zupełnie inny model niż poprzednik. Zdecydowanie większy, odważniej zaprojektowany i o bardziej sportowej sylwetce. Stara nazwa jednak pozostanie, ponieważ przez lata zdążyła się dobrze utrwalić w świadomości klientów.

Konkurentami dla nowej Micry będą m.in. Ford Fiesta oraz Renault Clio. Od strony stylistycznej auto nawiązuje do projektu Nissan Sway, który ujrzał światło dzienne podczas ubiegłorocznej wystawy w Genewie. Klienci mogą też spodziewać się bogatszej niż obecnie gamy silnikowej.

Miejscem produkcji nowej Micry będzie fabryka Renault Group we francuskim Flins.

Czy zdążą w tym roku?
W ślad za Micrą podąża kolejna nowość. A będzie nią Nissan Juke drugiej generacji. Oficjalnie nic na razie nie wiadomo o tym akurat projekcie. Warto jednak zauważyć, że i nowa Micra, i nowy Juke znalazły się na wstępnej liście modeli, jakie będą brane pod uwagę w ramach plebiscytu o tytuł Samochodu Roku 2017 w Europie ("Car of the Year 2017") – PATRZ TUTAJ

W konkursie COTY 2017 – po ostatecznej weryfikacji – wystartują tylko te nowości modelowe, które są już oferowane lub ewentualnie wejdą do sprzedaży przynajmniej na 5 rynkach europejskich przed końcem bieżącego roku. Jeśli Nissan miałby nie zdążyć z tegoroczną premierą rynkową Micry czy Juke'a (czego nie można przecież wykluczyć), wówczas auta te dołączą zapewne jako kandydaci do tytułu COTY 2018.


AUTOR: RAFAŁ ŻAGLEWSKI
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane