/  / Nowy Nissan i pierwsze przymiarki cenowe

Nowy Nissan i pierwsze przymiarki cenowe

IBRM SAMAR|
null
© Nissan
nullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnull

Nissan Pulsar. Tak nazywa się nowy modeli kompaktowy, który na rynek europejski wprowadzi w tym roku koncern z Japonii. Ceny na rynku polskim poznamy zapewne już w przyszłym miesiącu.

Tymczasem mamy już ceny modelu Nissan Pulsar z rynku francuskiego. Początkowo przewidziano dla klientów dwa silniki do wyboru: jest to benzynowy 1.2 DIG-T 115 KM lub wysokoprężny 1.5 dCi, który rozwija maksymalnie 110 KM. W przypadku podstawowej specyfikacji Visia ceny nad Sekwaną startują z poziomu 18 790 EUR dla benzyny oraz od 21 290 EUR dla diesla.

Mocniejsza, 190-konna wersja benzynowa 1.6 DIG-T pojawi się na początku roku przyszłego razem z Nissanem Qashqaiem 1.6 DIG-T.

Dzięki rozstawowi osi wynoszącemu 2700 mm oraz przemyślanej konstrukcji, kompaktowy Nissan Pulsar hatchback oferuje według producenta wyraźnie więcej miejsca na nogi oraz na wysokości ramion z tyłu w porównaniu z konkurencyjnymi modelami. 692 mm na poziomie kolan z tyłu to nawet więcej niż w przypadku niejednego przedstawiciela segmentu D.


Standardowym wyposażeniem każdej wersji Pulsara jest manualna skrzynia 6-biegowa, 16-calowe obręcze stalowe, klimatyzacja manualna, ABS+EBD+BA, ESP, radio CD, Bluetooth, złącze USB, sterownie radiem z koła kierownicy, kolumna kierownicza regulowana w dwóch płaszczyznach, 5-calowy wyświetlacz komputera pokładowego, tempomat i ogranicznik prędkości, elektryczne lusterka boczne i elektryczne szyby, system stop/start wyłączający silnik na postoju, a także czujnik ciśnienia powietrzna w oponach.

Jak przypuszczamy, polski cennik na nowy model Nissana zostanie ogłoszony w przyszłym miesiącu.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane