/  / Nowy Mitsubishi ASX i spółka

Nowy Mitsubishi ASX i spółka

null
© Mitsubishi
null

Japońska marka chce poszerzyć swoją ofertę produktową o nowy model SUV, który będzie pozycjonowany w segmencie B – wynika z wiarygodnych doniesień prasy motoryzacyjnej.

Nowość Mitsubishi – o niepotwierdzonej jeszcze bliżej dacie premiery rynkowej – stanęłaby w szranki z takimi konkurentami jak np. Nissan Juke czy Renault Captur. Jak twierdzi brytyjski Autocar, będzie to samochód mniejszy niż obecnie oferowana na rynku wersja Mitsubishi ASX.

Skąd takie posunięcie? Według magazynu, Mitsubishi szykuje równolegle zupełnie nowy model, który w gamie zająć ma miejsce między ASX-em a Outlanderem. A więc trzeba mu zrobić "miejsce".

Nowe SUV-y i technologia PHEV
Powołując się na wypowiedź szefa koncernu, magazyn Autocar twierdzi, że Mitsubishi zamierza rozbudować swoją gamę SUV/crossover do łącznie pięciu modeli – w tym nowe Pajero oraz jeszcze jedna terenówka z konwencjonalnym układem napędowym. Cztery z tych modeli oferować mogą w gamie wersję hybrydową typu plug-in (PHEV) lub elektryczną (EV).

Firma z Kraju Kwitnącej Wiśni wierzy w nowe technologie napędowe zachęcona sukcesami, jakie na rynku w Europie Zachodniej święci Mitsubishi Outlander PHEV.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane