/  / Nowy Mercedes-Benz Vito 4x4

Nowy Mercedes-Benz Vito 4x4

Mercedes-Benz|
null
© Mercedes-Benz
nullnull

Z atakiem zimy w Europie zbiega się premiera kolejnego pojazdu w gamie Mercedes-Benz Vans – Vito 4x4. Napęd na cztery koła zapewnia niezawodną przyczepność na pokrytych śniegiem lub lodem nawierzchniach, a także na placach budowy oraz nieutwardzonych drogach.

Do zalet czteronapędowego vana należą również: kompaktowe wymiary, wysoka dynamika jazdy i duża zwrotność. Vito 4x4 kompletuje gamę nowego Vito, który jako jedyny samochód w klasie dostępny jest z napędem na przednią, tylną i obie osie. Model można zamawiać już u dealerów.

Architektura napędu Vito 4x4 bazuje na tylnonapędowym Vito z automatyczną skrzynią biegów z konwerterem momentu obrotowego oraz elektronicznie sterowanym rozdziałem siły hamowania. Od strony technicznej jest blisko spokrewniona z rozwiązaniami stosowanymi w osobowych Mercedesach. Moment obrotowy jest rozdzielany w skrzyni rozdzielczej i kierowany do kół obu osi za pośrednictwem centralnego dyferencjału w stosunku 45:55. Za dystrybucję siły napędowej odpowiada sprawdzony, elektroniczny system kontroli trakcji 4ETS, połączony z układami ESP i ASR. Jeśli jedno lub więcej kół straci przyczepność, 4ETS osobno przyhamuje każde z nich i w ciągu milisekund skieruje dodatkowy moment obrotowy do kół dysponujących dobrą trakcją. W ten sposób osiągnięty został efekt działania napędu z trzema blokadami dyferencjałów. Podobnie jak we wprowadzonych już wariantach Vito, standardowe wyposażenie Vito 4x4 obejmuje innowacyjne systemy wspomagające – monitorowania zmęczenia kierowcy oraz asystenta bocznego wiatru.

Nowe Vito 4x4 jest dostępne z nadwoziami Furgon, Mixto i Tourer, w trzech wersjach długości każda. Masa całkowita modelu waha się od 2,8 do 3,05 t. Początkowo można zamawiać najmocniejszy wariant Vito 119 BlueTEC 4x4 w cenie od 126 988 PLN netto. W najbliższych miesiącach do oferty dołączą odmiany o mocy 136 i 163 KM.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane