/  / Nowy Lexus RX jedzie do Europy

Nowy Lexus RX jedzie do Europy

null
© Lexus
null

Podczas targów IAA 2015 we Frankfurcie publiczność w Europie po raz pierwszy będzie miała okazję zobaczyć z bliska model Lexus RX po zmianach generacyjnych. To już czwarte wcielenie "japończyka".

W swoim najnowszym wcieleniu Lexus RX – spodziewany na polskim rynku na przełomie 2015 oraz 2016 roku – ma teraz długość 4890 mm, czyli aż o 12 cm więcej niż poprzednik. Do tego dorzuca awangardową, drapieżną stylistykę, która ma wiele wspólnego z dobrze przyjętym, ale mniejszym Lexusem NX.

Przednią część nowego RX-a podkreśla odważnie narysowana krata wlotu powietrza w kształcie wrzeciona z chromowaną otoczką, a także potrójne reflektory diodowe przypominające literę "L". Ciekawym elementem stylistycznym są zaciemnione słupki C dające efekt "pływającego" dachu – to rozwiązanie nigdy wcześniej nie spotykane w samochodach marki Lexus.

RX to najlepiej sprzedający się model w dotychczasowej historii marki Lexus – z łącznym wynikiem około 2,2 milionów egzemplarzy stanowi ponad 33% ogólnej sprzedaży tego producenta.

Zmodyfikowany Lexus GS
Ważnym rozszerzeniem gamy modelowej jest GS 200t, który podczas moto-wystawy we Frankfurcie również będzie miał swoją europejską premierę. Wspomnianą wersję wyposażono w dwulitrowy turbodoładowany silnik benzynowy, współpracujący z 8-stopniową skrzynią automatyczną. Nowością w Lexusie GS jest przeprojektowany grill ze standardowymi reflektorami Bi-LED.

Ponadto, na międzynarodowej moto-imprezie w Niemczech zobaczyć będzie można nową wersję Sport, przeznaczoną dla Lexusa CT oraz IS.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane