/  / Nowy Hyundai Tucson – Wielki powrót?

Nowy Hyundai Tucson – Wielki powrót?

null
© Hyundai
nullnullnullnullnullnull

Oto Hyundai Tucson w nowym wcieleniu – model, z którym koreańska marka rywalizować będzie o względy klientów w segmencie kompaktowych SUV-ów. Premiera podczas marcowej wystawy Genewa 2015.

Nowy Hyundai Tucson powstał jako następca dla modelu ix35, który zadebiutował w europejskich salonach w roku 2010, zajmując wówczas miejsce "starego" Tucsona. Teraz przyszła pora na kolejny model koreańskiej marki w segmencie kompaktowych SUV-ów. Przy tej okazji zdecydowano się jednak reaktywować na Starym Kontynencie nazwę Tucson.

Jaki jest powód tej decyzji? Najwyraźniej firmie chodzi o ujednolicenie nazw modelowych w kluczowym segmencie SUV (Tucson, Santa Fe) – szczególnie w kontekście tego, że to jest model o zasięgu globalnym.

Nowa płyta podłogowa
Nowy Hyundai Tucson mierzy 4475 mm długości, 1850 mm szerokości (bez lusterek bocznych) oraz 1645 mm wysokości. Rozstaw osi – 2670 mm. W konstrukcji samochodu zdecydowano się nawet zastosować zupełnie inną niż u poprzednika platformę konstrukcyjną. Do dyspozycji podróżujących jest przestrzeń bagażowa, która przy normalnym ustawieniu tylnych foteli ma 514 litrów pojemności.

Przydatnym rozwiązaniem w codziennej eksploatacji samochodu może okazać się np. bezdotykowe otwieranie klapy bagażnika czy też asystent parkowania prostopadłego i równoległego (Smart Parking Assist).

Samochód będzie można "uzbroić" w szereg nowoczesnych systemów z zakresu bezpieczeństwa czynnego oraz biernego. Będzie to m.in. automatyczne hamowanie w przypadku wykrycia bezpośredniego zagrożenia zderzeniem (przy niskich i wysokich prędkościach), technologia zapobiegająca nieumyślnemu opuszczeniu pasa ruchu, monitoring martwego pola lusterek, jak również aktywna pokrywa silnika, której zadaniem jest zmniejszenie siły uderzenia, jeśli w skutek potrącenia przez jadące auto na maskę wpadnie pieszy lub rowerzysta.

Silniki o mocy od 115 do 184 koni
W gamie jednostek napędowych doczekamy się dwóch silników benzynowych (1.6 GDI 135 KM oraz doładowany 1.6 T-GDI 176 KM), jak również wersji wysokoprężnych: 1.7 115 KM oraz 2.0 w wersji 136- i 184-konnej.

Na rynku europejskim nowy Hyundai Tucson sprzedawany będzie standardowo z 6-biegową skrzynią manualną. Jednostkę 1.6 T-GDI będzie można opcjonalnie zestawić z dwusprzęgłową przekładnią 7DCT, natomiast 2-litrowego diesla – albo ze skrzynią ręczną, albo z "automatem" o 6 przełożeniach.

Nowy Hyundai Tucson zaprezentuje się szerokiej publiczności podczas najbliższej wystawy motoryzacyjnej Genewa 2015, która rusza w pierwszych dniach marca. Sprzedaż modelu na rynku europejskim koncern planuje rozpocząć w drugim półroczu.

Nowy Hyundai Tucson objęty jest programem 5-Year Triple Care. Zawiera się w nim 5-letnia gwarancja bez limitu kilometrów, 5 lat opieki technicznej pojazdu oraz 5 lat assistance.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane