/  / Nowy Hyundai Tucson i silniki

Nowy Hyundai Tucson i silniki

null
© Hyundai
nullnullnullnullnullnull

Dla model Hyundai Tucson nowej generacji – debiutującego na polskim rynku zaraz po wakacjach – będzie można wybrać jedną z pięciu jednostek napędowych. Wachlarz mocy to od 115 do nawet 186 koni.

Nowy Tucson dostępny będzie w gamie jednostek napędowych, obejmującej dwa silniki benzynowe: 1,6-litrowy GDI 132 KM lub 1.6 T-GDI, który dzięki turbodoładowaniu rozwija maksymalnie do 175 koni. Do tego dochodzą jeszcze trzy jednostki Diesla do wyboru: 1.7 115 KM, a także 2.0-litrowiec, z którego można wycisnąć 136 lub 186 koni mechanicznych.

Benzynowiec 1.6 T-GDI oferowany będzie z manualną skrzynią sześciobiegową  lub z siedmiostopniową skrzynią dwusprzęgłową (7DCT).

Diesel o mocy 115 KM dostępny jest wyłącznie z sześciobiegową skrzynią i napędem na przednie koła. Natomiast 2,0-litrowy silnik wysokoprężny zapewnia 370 Nm momentu obrotowego i dostępny jest w dwóch wersjach mocy: 136 lub 186 KM. Obie wersje wyposażone są w bezobsługową technologię katalizatora pochłaniającego tlenki azotu.

Wszystkie silniki dla nowego Tucsona spełniają normę emisji Euro6.

Również z napędem 4x4
Benzynowy silnik 1.6 T-GDI oraz 2.0-litrowy diesel mogą zostać skonfigurowane z napędem 4WD, co pozwala na uzyskanie 100% momentu obrotowego dla kół przednich przy normalnych warunkach jazdy oraz do 40% dla tylnych kół – w zależności od warunków drogowych.

Ręcznie wybierany "tryb blokady" dla poprawy przyczepności kół rozdziela moment obrotowy w proporcji 50/50%.


Premiera nowego Hyundaia Tucsona przez polską publicznością będzie miała miejsce podczas wystawy Motor Show 2015 w Poznaniu (9-12 kwietnia).
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane