/  / Nowy Hyundai ix20 niedługo w Polsce

Nowy Hyundai ix20 niedługo w Polsce

null
© Hyundai
nullnullnullnullnull

Sprzedaż zmodernizowanego modelu Hyundai ix20 na polskim rynku rozpocznie się w maju – potwierdzają dobrze zorientowane źródła tej marki.

Zmodernizowany Hyundai ix20 – zaprezentowany po raz pierwszy szerokiej publiczności podczas targów Genewa 2015 – najłatwiej jest odróżnić od poprzednika po zmienionym wyglądzie przedniej części nadwozia wraz z mocniej zaakcentowanym kształtem sześciokątnego grilla. Nowoczesny wygląd koreańskiego mikrovana podkreślają takie elementy jak dwufunkcyjne lampy główne oraz światła tylne w technologii LED.

Hyundaia ix20 w zależności od wersji będzie można wyposażyć w takie udogodnienia jak m.in. podgrzewane koło kierownicy, dach panoramiczny oraz nowej generacji system audio z możliwością podłączenia iPoda, funkcją MyMusic z bezprzewodowym zestawem głośnomówiącym Bluetooth oraz 1 GB pamięci stałej dla plików muzycznych.

Silniki według normy Euro 6
W gamie silnikowej – zmodernizowanej pod kątem ekonomiki paliwowej oraz przyjemności prowadzenia – przewidziano do wyboru dwie benzynowe konstrukcje CVVT z rodziny Gamma: 1.4/90 KM oraz 1.6/125 KM. Ten drugi silnik można będzie wybrać w konfiguracji z przekładnią automatyczną 6-stopniową, która zajmuje miejsce skrzyni 4-biegowej.

W przypadku jednostek wysokoprężnych U-II 1.4 (77 lub 90 KM) oraz 1.6  (115 lub 128 KM) podwyższono natomiast wartość maksymalnego momentu obrotowego do 240 Nm (1.4) lub do 260 Nm (1.6) – dostępnego już od 1500 obr./min.

Sprawdzi się w mieście
Do dziś sprzedano na Starym Kontynencie łącznie około 200 000 egzemplarzy modelu Hyundai ix20. "Koreańczyk" z europejskim rodowodem – produkcja odbywa się w czeskich zakładach koncernu – wyróżnia się zwartą sylwetką nadwozia, które skrywa zaskakująco obszerną kabinę pasażerską (zasługa dużego rozstawu osi) wraz z bagażnikiem o pojemności od 440 do nawet 1486 litrów po złożeniu oparć tylnej kanapy.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane