/  / Nowy Hyundai i30 debiutuje we Frankfurcie [video]

Nowy Hyundai i30 debiutuje we Frankfurcie [video]

SAMAR.PL|
null
© Hyundai
nullnullnullnullnullnullnull

Zupełnie nowy Hyundai i30 po zaledwie czterech i pół roku od premiery modelu pierwszej generacji debiutuje przed szeroką publicznością przybyłą na wystawę IAA Frankfurt 2011. Na tle poprzednika auto zwraca uwagę przede wszystkim atrakcyjnym wzornictwem nadwozia, które jest teraz zdecydowanie bardziej dynamiczne i wyrażające pewność siebie.

Nowy Hyundai i30 jest w całości owocem prac inżynierów z Centrum Projektowego Hyundai Motor Europe w niemieckim Russelsheim i stanowi kolejny w ewolucji unikalnego języka projektowania Fluidic Sculpture (opływowa rzeźba), stanowiącego wyróżniające DNA firmy.

Samochód będzie wytwarzany w nowoczesnej fabryce Hyundai Motor w Czechach. Produkcja seryjna ruszy prawdopodobnie w pierwszych tygodniach przyszłego roku.

Nowy Hyundai i30 wymiary nadwozia:
- długość: 4300 mm
- szerokość: 1780 mm (bez lusterek bocznych)
- wysokość: 1470 mm
- rozstaw osi: 2650 mm
- zwis przedni/tylny: 880/770 mm

Przy normalnym układzie siedzeń pasażerowie mają do dyspozycji bagażnik o pojemności 378 litrów.

Zupełnie nowy Hyundai i30 na pierwszych zdjęciach

"Projektując i30 używaliśmy wyrazistych, płynnie prowadzonych linii, aby samochód miał sportowy wygląd i sprawiał wrażenie będącego w ruchu nawet podczas postoju. Wizualizacja oddaje nasze dążenie do zachowania mocnej sylwetki o sportowym charakterze i dynamicznych kształtach. Dzięki temu i30 jest bardzo zbliżony do wprowadzonego niedawno do sprzedaży modelu i40, a klienci mogą w tych dwóch samochodach łatwo rozpoznać unikalny język projektowania marki Hyundai - mówi Thomas Burkle, główny projektant Hyundai Motor Europe.W gamie jednostek napędowych znajdziemy silniki generujące moc między 90 a 135 KM. Standardowym elementem wyposażenia będzie manualna przekładnia o sześciu przełożeniach, natomiast w przypadku mocniejszych jednostek benzynowych (1.6 Gamma GDI z bezpośrednim wtryskiem paliwa) i Diesla (1.6 CRDi) można zamówić 6-stopniowy automat.

W najbardziej ekologicznej wersji Blue Drive, która obejmuje m.in. zintegrowany system Stop & Go (ISG) i opony o niskim współczynniku oporu toczenia, nowy i30 z silnikiem 1.6 CRDi wyróżnia się średnią emisją CO2 na poziomie poniżej 100 g/km.

Ciekawym elementem wyposażenia opcjonalnego w nowym i30 jest system FlexSteer, który oferuje trzy różne ustawienia charakterystyki układu kierowniczego (Comfort, Normal oraz Sport) dostosowane do aktualnych warunków drogowych oraz preferencji prowadzącego pojazd.

Do tej pory Hyundai i30 znalazł w Europie ponad 360 000 nabywców. Warto podkreślić, że wynik odnotowany w roku ubiegłym (ponad 115 000 sztuk) był jak do tej pory rekordowy w ciągu jednego roku spośród wszystkich modeli oferowanych przez markę na Starym Kontynencie.

Szacuje się, że nowy Hyundai i30 osiągnie średnią sprzedaż na poziomie ponad 120 000 sztuk rocznie w całym cyklu generacyjnym. W osiągnięciu takiego wyniku pomóc ma m.in. oferta skierowana do klientów flotowych z dostępnością programu gwarancyjnego 5-Year Triple Care (5 lat gwarancji bez limitu kilometrów, 5 lat obsługi technicznej pojazdu, 5 lat assistance).

Jak zapowiada koncern, obok pięciodrzwiowego hatchbacka gama nowego i30 obejmować będzie jeszcze inne wersje nadwoziowe.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane