/  / Nowy Hyundai i10 na start

Nowy Hyundai i10 na start

Hyundai|
null
© Hyundai
nullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnull

W ubiegłym tygodniu nastąpiło oficjalne uruchomienie produkcji seryjnej modelu Hyundai i10 nowej generacji z myślą o dostawach na rynek europejski. Samochody wytwarzać będzie fabryka koncernu w tureckim Izmit, która została gruntownie zmodernizowana i rozbudowana.

Hyundai i10 drugiej generacji to najmniejszy model marki oferowany przez tego producenta na rynku europejskim. W porównaniu z poprzednikiem auto prezentuje teraz bardziej dojrzałą stylistykę nadwozia z dużym akcentem położonym zarówno na jakość postrzegalną elementów kabiny pasażerskiej, jak również na wyższy komfort jazdy.

Jako potencjalny konkurent dla takich modeli jak Volkswagen up!, Fiat Panda oraz Kia Picanto, Hyundai i10 oferować będzie takie elementy wyposażenia jak np. podgrzewana kierownica skórzana, automatyczna klimatyzacja oraz tempomat z ogranicznikiem prędkości, a także przednie poduszki kurtynowe oraz system ESP i światła do jazdy dziennej w technologii LED.

Dłuższy (+80 mm), szerszy (+65 mm) i niższy (-50 mm) w porównaniu z poprzednikiem, i10 oferuje przestrzeń na nogi pasażerów w sumie aż 1890 mm, natomiast pojemność bagażnika została zwiększona o 10% do 252 litrów. Nieznacznie większy jest również rozstaw osi (+ 5 mm).

Koreańczycy rozpychają się w SUV-ach

Miejscem światowej premiery miejskiego Hyundaia były niedawno zakończone targi motoryzacyjne IAA we Frankfurcie. Na polskim rynku i10 nowej generacji spodziewany jest w grudniu 2013 lub w styczniu przyszłego roku.


Autor: Rafał Żaglewski
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane