/  / Nowy Hyundai Elantra już na polskim rynku

CENY | Nowy Hyundai Elantra już na polskim rynku

null
© Hyundai
null

Ruszyła przedpremierowa sprzedaż kompaktowej Elantry nowej generacji. Na pierwszych klientów w Polsce czeka oferta specjalna.

Generalny importer rozpoczął przyjmowanie zamówień na nowy model Hyundai Elantra – jeszcze przed pojawieniem się samochodu w salonach dealerskich nad Wisłą. Polska jest największym rynkiem, jeśli chodzi o sprzedaż sedanów w Europie. Stąd decyzja o jak najszybszym przedstawieniu oferty na ten właśnie model.

Podstawowa cena Elantry w bazowej wersji wyposażeniowej wynosi katalogowo od 67 900 PLN (Classic Plus). Pod maską pracuje silnik 1.6 o mocy 128 KM. Elantra jest też do wzięcia z dieslem 1.6, który rozwija 136 koni. W tym wypadku ceny startują z poziomu 79 900 złotych.

Benzyniak 1.6 MPI zamiast skrzyni manualnej może współpracować z 6-biegowym automatem. Dopłata wynosi 4 500 złotych.

Z kolei diesel 1.6 CRDI występuje również z dwusprzęgłową przekładnią 7-DCT. Jest ona droższa niż wersja z "manualem" o 6 000 złotych.

Kto pierwszy, ten lepszy
Klienci, którzy zdecydują się na zakup Elantry na etapie przedpremierowej sprzedaży, mają możliwość skorzystania ze specjalnej oferty opartej na trzech korzyściach: specjalny upominek finansowy, dedykowany temu właśnie modelowi kredyt oraz premia za odkup dotychczas użytkowanego egzemplarza.

W porównaniu z poprzednikiem nowy Hyundai Elantra jest o 20 mm dłuższy i o 25 mm szerszy. Konstrukcja nadwozia została zmodyfikowana w celu uzyskania większej trwałości i sztywności, przy wykorzystaniu o 32% więcej stali o wysokiej wytrzymałości.

Elantra wyróżnia się takimi elementami podnoszącymi komfort jak m.in. fotel kierowcy ze zintegrowanym systemem pamięci (IMS) oraz "inteligentny" bagażnik otwierający się automatycznie, gdy kierowca posiadający kluczyk podchodzi z bagażami do auta. Nad bezpieczeństwem podczas jazdy czuwa natomiast np. układ monitorowania martwego pola lusterek (BSD) czy system ostrzegania przed pojazdami nadjeżdżającymi z tyłu (RCTA).

Europejska premiera ... w Polsce
Polska jest krajem, w którym nowy Hyundai Elantra zostanie po raz pierwszy oficjalnie zaprezentowany na rynku europejskim. Debiut szykuje się podczas targów Motor Show 2016 w Poznaniu (31 marzec).
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane