/  / Nowy Ford Mondeo debiutuje w Paryżu

Nowy Ford Mondeo debiutuje w Paryżu

Ford|
null
© Ford
nullnullnullnullnullnullnullnullnullnull

Ford Motor Company ogłasza, iż nowy Ford Mondeo przeznaczony dla europejskich klientów, który debiutuje na targach w Paryżu, będzie wyposażony w szereg najnowocześniejszych technologii, łącznie z Advanced Active Park Assist, czyli pierwszym systemem Forda wspomagającym parkowanie prostopadłe.

Nowy Ford Mondeo oferuje również pierwszą w segmencie regulowaną elektrycznie kolumnę kierownicy z funkcją pamięci ustawień, a także wielokonturowe fotele z funkcją masażu oraz elektrycznie sterowaną pokrywę bagażnika (nowość w tym modelu).

Będzie to także pierwszy model Forda w Europie wyposażony w tylne zawieszenie ze zintegrowanymi wahaczami, które pomoże nowemu Mondeo, zbudowanemu po raz pierwszy na nowej globalnej platformie aut segmentu C/D, dostarczyć wyższego komfortu jazdy i bardziej dynamicznych właściwości jezdnych.

"Wszystkie te elementy podkreślają wysoką jakość wykonania, zaawansowane technologie oraz doskonałe właściwości jezdne nowego Forda Mondeo - mówi Barb Samardzich, wiceprezes ds. rozwoju produktu, Ford of Europe.

"Ford Mondeo zawsze zajmował czołową pozycję w europejskiej gamie samochodów osobowych Forda, a teraz nowy model zbudowany na opracowanej przez Forda globalnej płycie podłogowej segmentu CD wyznacza nowe standardy pod względem wyposażenia w tym konkurencyjnym sektorze rynku".

Firma Ford zaprezentowała nowego Mondeo podczas gali "Go Further", zorganizowanej kilkanaście dni temu w Amsterdamie. Dziś Ford podaje nowe szczegóły dotyczące flagowego modelu, który będzie wyposażony m.in. w aktywny system parkowania Advanced Active Park Assist.

System ten ułatwia parkowanie w wielu sytuacjach i jest też pierwszym zautomatyzowanym układem Forda, który wspomaga równoległe i prostopadłe parkowanie tyłem.

Podwozie nowego Mondeo obejmuje zaawansowany układ zawieszenia oraz elektryczne wspomaganie układu kierowniczego, które optymalizuje właściwości jezdne i pozytywnie wpływa na dynamikę jazdy. W podwoziu zastosowano tylne zawieszenie ze zintegrowanymi wahaczami, poprawiające komfort podróżowania i obniżające hałas podczas jazdy.

W Fordzie Mondeo po raz pierwszy zastosowano również elektrycznie regulowaną kolumnę kierownicy z funkcją pamięci oraz wielokonturowe fotele z elektryczną regulacją w 10 kierunkach oraz funkcją masażu. Nowością jest podgrzewana skórzana kierownica.

Nowy Mondeo będzie dostępny w odmianach pięciodrzwiowej i kombi, opracowanych specjalnie na potrzeby rynku europejskiego, oraz w wersji czterodrzwiowej, która po raz pierwszy w segmencie będzie oferowana również jako benzynowo-elektryczna hybryda.  

Połączenie specjalnie opracowanego 2-litrowego silnika benzynowego z 3,5-kilowatowym silnikiem elektrycznym zasilanym akumulatorem litowo-jonowym zapewni niskie zużycie paliwa i niską emisję CO2.

Nowa flagowa limuzyna Forda będzie pierwszym samochodem w segmencie wyposażonym w silnik benzynowy EcoBoost 1.0, nagrodzony tytułem "Engine of the Year 2012". W ofercie pojawi się również wersja z technologią ECOnetic, napędzana silnikiem diesel o pojemności 1,6 l.

Szacuje się, że oba modele będą oferowały najniższe zużycie paliwa w klasie.

Klienci będą też mogli wybrać wydajny, a jednocześnie mocny turbodoładowany silnik 1,6 l, jednostkę EcoBoost o pojemności 2,0 l oraz diesel 2.0 TDCi. Po raz pierwszy w ofercie dostępny będzie Ford Mondeo w wersji z silnikiem wysokoprężnym i napędem na cztery koła, który gwarantuje doskonałą przyczepność, osiągi i wysoki komfort jazdy.

Mondeo odznacza się sylwetką stworzoną w duchu nowej stylistyki marki. Niska linia dachu nadaje pojazdowi sportowy wygląd typowy dla aut coupe, natomiast w przestronnym, praktycznie zaprojektowanym wnętrzu wersji kombi znalazł się rozsuwany szklany dach panoramiczny.

Kształt profilu bocznego nadaje autu wizualnej „lekkości”, a wyrafinowana i nowocześnie wyglądająca stylizacja przedniej części nadwozia dodatkowo akcentuje świeżą sylwetkę nowego Forda z wyrazistą, trapezoidalną, przednią kratą wlotu powietrza, intrygującymi wybrzuszeniami maski i (pierwszymi w segmencie) reflektorami adaptacyjnymi wykonanymi w całości w technologii LED.

Wnętrze pojazdu zapewnia kierowcy i pasażerom dopracowaną ergonomię i komfort. Dostosowany do potrzeb kierowcy kokpit charakteryzuje się doskonałą jakością wykonania. Miłe w dotyku materiały, ekskluzywne wykończenie oraz liczne elementy wyposażenia standardowego sprawiają, że podróżowanie Mondeo daje satysfakcję z jazdy pojazdem segmentu premium.

Nowy Ford został wyposażony w pierwszy w segmencie system komunikacji SYNC oraz system MyFord Touch z 8-calowym kolorowym wyświetlaczem dotykowym, który może pełnić funkcję bezprzewodowego punktu dostępu do internetu nawet dla pięciu urządzeń mobilnych jednocześnie.

Układy SYNC i MyFord Touch umożliwiają sterowanie funkcjami telefonu lub odtwarzacza medialnego połączonego z systemem pokładowym, kontrolę klimatyzacji, radia, odtwarzacza CD lub systemu nawigacji z wykorzystaniem poleceń głosowych. Dzięki temu prowadzący pojazd nie musi odrywać rąk od kierownicy, ani wzroku od drogi.

Wszystkie wersje nowego Mondeo będą wyposażone w tylne nadmuchiwane pasy bezpieczeństwa, które debiutują na europejskim rynku. Pasy zostały zaprojektowane specjalnie z myślą o zmniejszeniu obrażeń głowy, szyi i klatki piersiowej u pasażerów siedzących na tylnych fotelach.

W razie wypadku pasy natychmiast zaczynają zwiększać swoją objętość, dzięki czemu rozpraszają siły działające na pasażera w sposób pięć razy bardziej wydajny niż w przypadku tradycyjnych pasów bezpieczeństwa.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane