/  / Nowy Ford Kuga i gama silnikowa

Nowy Ford Kuga i gama silnikowa

Ford|
null
© Ford
nullnullnullnullnullnullnullnullnull

Według zapewnień Forda, Kuga nowej generacji plasuje się na czele swojego segmentu pod względem niskiego zużycia paliwa. Było to możliwe dzięki wprowadzeniu do oferty nowoczesnych jednostek napędowych, w tym po raz pierwszy silników benzynowych z rodziny EcoBoost.

Zużycie paliwa w modelach z silnikami benzynowymi zostało według danych fabrycznych obniżone o 25%, a w wersjach z silnikami diesel o 10%.

Nowy Ford Kuga jest oferowany z benzynową jednostką 1,6 litra EcoBoost dostępną w dwóch wariantach: 150 KM z napędem na przednie koła oraz 182 KM z napędem na cztery koła.

W pierwszym przypadku średnie zużycie paliwa wynosi według danych fabrycznych około 6,6 l/100 km, a emisja CO2 utrzymuje się na poziomie 154 g/km. Mocniejszy wariant zużywa średnio 7,7 l/100 km i emituje 179 gramów CO2 na kilometr.

W gamie znajduje się również silnik wysokoprężny 2,0 litra TDCi Duratorq w wersji o mocy 140 KM z napędem na przednie koła i AWD (średnio 5,3 l/100 km i 139 gramów CO2 na kilometr), lub jako motor generujący 163 KM, który zadowala się średnio 5,9 litrami paliwa na 100 kilometrów i emituje 154 g/km CO2.

Nowy Ford Kuga cennik w Polsce

W całej gamie dostępne są też elementy z zakresu technologii ECOnetic, które zmniejszają zużycie paliwa. Są to: oszczędny tryb pracy silnika EcoMode, wskaźnik zmiany biegu oraz aktywna żaluzja wlotu powietrza do komory silnika, która ogranicza opór aerodynamiczny.

Modele Forda Kugi z napędem na wszystkie koła oferowane będą z automatyczną skrzynią biegów.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane