/  / Nowy Ford Ka zawita do Europy

Nowy Ford Ka zawita do Europy

null
© Ford
null

Czy fordowski maluch trafi do sprzedaży na Starym Kontynencie? Przedstawiciele koncernu potwierdzają, że tak rzeczywiście się stanie.

Jak donosi serwis Automotive News Europe, produkcja modelu Ford Ka obecnej generacji zakończy się już w kwietniu. Samochód powstaje w zakładach Fiat Chrysler Automobiles w Tychach.

A co będzie z następcą Forda Ka? Czy auto pojawi się też na rynku europejskim? Nowe Ka zaprojektował dział Ford Motor w Brazylii z wykorzystaniem płyty podłogowej dla Fiesty.

Automotive News Europe twierdzi, że według wcześniejszych planów nowy Ford Ka miał wejść na rynek europejski do końca ubiegłego roku.

Barb Samardzich, dyrektor ds. operacyjnych Ford of Europe, nie chciała podać informacji na temat daty premiery nowego Ka. Zapewniła jednak, że samochód rzeczywiście się pojawi.

Wytwarzany w Rumunii?
Samardzich odmówiła też komentarza na doniesienia, które krążą w prasie motoryzacyjnej co do rzekomych planów ulokowania produkcji Forda Ka oraz modelu EcoSport (mały SUV) w zakładach koncernu w Rumunii.

Według wiarygodnych źródeł, nowy Ford Ka od swojego poprzednika oferowanego na rynku europejskim będzie większy. Producent wprowadził też "znaczące" modyfikacje, które mają lepiej przystosować samochód do oczekiwań klientów w Europie.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane