/  / Nowy Ford Focus RS na start

Nowy Ford Focus RS na start

null
© Ford
nullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnull

Linię produkcyjną opuściły już pierwsze egzemplarze modelu Ford Focus RS. Według zapowiedzi producenta, będzie to najszybszy RS w historii.

Focus RS jest jednym z 12 nowych Fordów o wysokich osiągach, jakie firma zaproponuje klientom do roku 2020. Wóz został wyposażony w silnik EcoBoost o pojemności 2,3 litra i mocy 350 KM. Auto przyspiesza od 0 do 100 km/h w 4,7 sekundy, co czyni je najszybszym modelem RS w historii.

Nowy Focus RS wykorzystuje system napędu na cztery koła z dynamicznym rozdziałem momentu obrotowego Dynamic Torque Vectoring. Prowadzący ma też do wyboru cztery tryby jazdy Drive Mode – w tym tryb Drift, który pozwala wywołać kontrolowaną nadsterowność auta w warunkach torowych.

Ponadto, Focus RS został po raz pierwszy wyposażony w przydatną podczas dynamicznego ruszania funkcję Launch Control.Od momentu rozpoczęcia przyjmowania zamówień na RS-a we wrześniu ubiegłego roku klienci zarezerwowali już ponad 3 100 egzemplarzy. Marka doliczyła się również około 250 000 osób, które na oficjalnej stronie internetowej skonfigurowały swojego Focusa RS.

Ofensywa modelowa
Ford szacuje, że w roku bieżącym wyprodukuje około 41 000 samochodów o wysokich osiągach z przeznaczeniem na rynek europejski – dla porównania, w 2015 roku firma wypuściła "tylko" 29 000 takich aut. Oznacza to wzrost o 40% w stosunku rok do roku.

Wśród modeli cieszących się dużą popularnością wśród klientów znajduje się wspomniany wyżej Focus RS, Mustang, na którego zebrano w Europie już ponad 13 000 zamówień, a także Focus ST i Fiesta ST.

Wraz z Fordem GT, który ma dopiero zadebiutować na rynku, Ford zaoferuje szeroką gamę samochodów o wysokich osiągach – poczynając od kompaktowych hatchbacków, a kończąc na supersamochodach.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane