/  / Nowy Ford Focus i spółka

Nowy Ford Focus i spółka

FORD|
null
© Ford
nullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnull

Producent samochodów z niebieskim owalem na masce zapowiada, że wersja modelu Ford Focus po zmianach modernizacyjnych wejdzie do sprzedaży na rynku europejskim w drugiej połowie bieżącego roku.


Podczas najbliższej wystawy motoryzacyjnej w Genewie, która jest otwarta dla szerokiej publiczności w dniach od 6 do 16 marca włącznie, marka Ford zaprezentuje:
Nowy Ford Focus
Nowy Focus to pierwszy Ford oferowany z nową technologią Perpendicular Parking, która wspomaga prostopadłe parkowanie pojazdu tyłem obok innych aut. Wyposażenie tego modelu obejmuje również system Cross Traffic Alert, który ostrzega kierowcę podczas wyjazdu tyłem z parking przed innymi pojazdami, które mogą nadjechać z poprzecznego kierunku, oraz system Park-Out Assist, który pomaga kierowcom podczas wyjazdu z równoległego miejsca parkingowego.

Sportowy charakter auta i precyzyjne właściwości jezdne Focusa uzupełniono w nowym modelu przyciągającą wzrok poziomą osłoną chłodnicy oraz wnętrzem przywodzącym na myśl kokpit. W nowym Fordzie swoją europejską premierę świętuje również zaawansowany system komunikacji SYNC 2, a także gama nowych silników benzynowych EcoBoost i wysokoprężnych TDCi o pojemności skokowej 1,5 litra.

Dodatkowo, Ford Focus dostępny będzie z nową wersją silnika 1.0 EcoBoost, emitującą jedynie 99 g/km CO2.Nowy Focus to pierwszy model Forda w Europie oferowany z unowocześnionym systemem zapobiegania kolizjom przy małych prędkościach Active City Stop, który działa do prędkości 50 km/h, oraz z systemem Pre-Collision Assist, który działa podobnie jak Active City Stop, jednak oferuje dużo większy obszar wykrywania innych pojazdów, wspierając kierowcę podczas jazdy z wysokimi prędkościami.

Nowego Focusa można również po raz pierwszy wyposażyć w system inteligentnego kluczyka MyKey.

Ford Mustang nowej generacji
Nowy Ford Mustang, który wejdzie do sprzedaży w Europie po blisko 50 latach produkcji, może być wyposażony w nową jednostkę 2,3 litra EcoBoost lub silnik V8 o pojemności 5 litrów. W wyposażeniu znalazły się też innowacyjne systemy wspomagające kierowcę, w tym system SYNC 2 oraz przełączniki Selectable Drive Modes pozwalające dostosować siłę wspomagania układu kierowniczego, reakcje silnika i skrzyni biegów oraz ustawienia elektronicznego systemu stabilizacji toru jazdy do każdej sytuacji drogowej.

W Europie nowy Ford Mustang będzie oferowany w wersjach fastback i cabrio, zachowujących typowe elementy, które według zapowiedzi producenta rozpozna każdy entuzjasta motoryzacji w Europie i na świecie.

Ford Edge Concept
Ten Ford stanowi wyraźną zapowiedź rozwiązań technologicznych, dynamicznej stylistyki oraz jakości wykonania nowego, dużego SUV-a przeznaczonego na europejski rynek. Samochód demonstruje zaawansowane rozwiązania technologiczne takie jak uruchamiany przyciskiem, zdalny system parkowania, którym użytkownik może sterować nawet po wyjściu z pojazdu. Jest też system automatycznego omijania przeszkód na drodze Obstacle Avoidance, nad którym obecnie pracują inżynierowie Forda.

Ford C-Max Solar Energi Concept
To pierwszy tego typu samochód napędzany energią słoneczną, wykorzystujący specjalny koncentrator, który działa jak szkło powiększające, kierując promienie słoneczne do paneli umieszczonych na dachu auta. Całodzienne ładowanie akumulatorów auta z wykorzystaniem energii słonecznej zapewni takie same osiągi, jakie oferuje standardowy Ford C-Max Energi plug-in hybrid.

Ford szacuje, że 75% wszystkich potrzeb transportowych przeciętnego kierowcy można zrealizować przy wykorzystaniu zasilania energią słoneczną, w związku z czym C-Max Solar Energi Concept mógłby przyczynić się do zmniejszenia rocznej emisji gazów cieplarnianych w przypadku jednego użytkownika o cztery tony.

SYNC 2 ze sterowaniem za pomocą komend głosowych oraz nowym ekranem dotykowym
System SYNC 2 pozwala w łatwy sposób sterować za pomocą komend głosowych ustawieniami systemu rozrywkowego, klimatyzacji, nawigacji satelitarnej i telefonów komórkowych. System obejmuje również (oferowany po raz pierwszy w Europie) nowy, ośmiocalowy kolorowy wyświetlacz dotykowy o wysokiej rozdzielczości.

Wystarczy nacisnąć przycisk odpowiedzialny za komendy głosowe i powiedzieć na przykład "jestem głodny", a system wyświetli listę pobliskich restauracji. Wprowadzanie adresu docelowego w nawigacji satelitarnej również jest bardzo proste: zamiast wypowiadać adres etapami można od razu wyrecytować cały adres.

System SYNC 2, który debiutuje w Europie na pokładzie nowego Focusa, daje użytkownikowi rozbudowane możliwości adaptacyjne, realizowane za pośrednictwem dwóch wejść USB.

Z kolei nawigacja satelitarna zintegrowana z systemem SYNC 2 oferuje podzielony wyświetlacz z funkcją prezentacji charakterystycznych obiektów oraz głównych skrzyżowań w 3D, a także daje dostęp do przewodników Michelin i Michelin Green Guide.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane