/  / Nowy Ford EcoSport. Czekamy na polskie ceny

Nowy Ford EcoSport. Czekamy na polskie ceny

null
© Ford
nullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnull

Ford EcoSport to kolejny gracz, który dołączą do europejskiego segmentu miejskich modeli SUV. W bieżącym roku kalendarzowym udany start sprzedaży w omawianej klasie pojazdów zaliczyły już takie samochody jak Renault Captur oraz Peugeot 2008.

Na rynku niemieckim można już zamawiać egzemplarze modelu Ford EcoSport, którym marka z błękitnym owalem na masce chce zdobyć mocną pozycję w obiecującym segmencie miejskich SUV-ów. W gamie jednostek napędowych przewidziano w początkowym okresie następujące wersje silnikowe do wyboru:
BENZYNA
1.5 110 KM
wersja z przekładnią manualną pięciobiegową
- średnie spalanie w cyklu mieszanym: 6,3 l/100 km
- średnia emisja CO2: 149 g/km
- klasa efektywności: D
wersja z przekładnią automatyczną Ford PowerShift
- średnie spalanie w cyklu mieszanym: 6,4 l/100 km
- średnia emisja CO2: 149 g/km
- klasa efektywności: D
1.0 EcoBoost 125 KM (+ przekładnia manualna pięciobiegowa)
- średnie spalanie w cyklu mieszanym: 5,3 l/100 km
- średnia emisja CO2: 125 g/km
- klasa efektywności: B

DIESEL
1.5 TDCI 90 KM (+ przekładnia manualna pięciobiegowa)
- średnie spalanie w cyklu mieszanym: 4,6 l/100 km
- średnia emisja CO2: 120 g/km
- klasa efektywności: B

Nadwozie Forda EcoSport, który we wszystkich wersjach silnikowych oferuje napęd na przednią oś, zostało aerodynamicznie wyprofilowane w celu ograniczenia zużycia paliwa. Duża osłona chłodnicy, krótka maska i pochylone przednie słupki nadają SUV-owi sportowy, świeży charakter, a kanciaste reflektory podkreślają nowoczesny wygląd.

Nowości rynkowe 2014

Jak podkreśla producent, układ kierowniczy modelu EcoSport został zestrojony w ten sposób, aby kierowca podczas jazdy mógł czerpać taką samą frajdę, jaką gwarantuje swoim użytkownikom Fiesta.

EcoSport został wyposażony w sterowany głosem samochodowy system łączności Ford SYNC. Ponadto, ten kompaktowy SUV będzie jednym z pierwszych pojazdów Forda w Europie wyposażonych w system Ford SYNC AppLink umożliwiający głosowe sterowanie aplikacjami na smartfony z wnętrza samochodu, w tym funkcjami wiodącego serwisu muzycznego Spotify.

Na pokładzie nowego SUV-a znajdzie się także funkcja Emergency Assistance, umożliwiająca powiadomienie o wypadku lokalnych operatorów służb ratowniczych w języku odpowiednim dla danego regionu.


Autor: Rafał Żaglewski
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane