/  / Nowy Ford C-MAX i Grand C-MAX

Nowy Ford C-MAX i Grand C-MAX

Ford|
null
© Ford
nullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnull

Ford zaprezentował dziś nowe Fordy C-MAX i Grand C-MAX. Nowe modele pojawią się na rynku w pierwszej połowie 2015 roku.

Rodzina Forda C-MAX będzie po raz pierwszy dostępna z nowym silnikiem benzynowym EcoBoost o pojemności 1,5 litra oraz ze 105-konną jednostką wysokoprężną 1,5 litra TDCi ECOnetic, która w pięciomiejscowym Fordzie C-MAX ma emitować 99 gramów CO2 na kilometr

Ford C-MAX zadebiutował na rynku w 2003 roku i od tego czasu sprzedał się w Europie w liczbie 1,2 mln egzemplarzy. Oferowany obecnie model drugiej generacji stanowi ponad 12 procent wszystkich aut typu MAV sprzedanych w tym roku w Europie.

Klienci nadal mają do wyboru wersję pięciomiejscową C-MAX oraz siedmiomiejscową Grand C-MAX, która została wyposażona w opracowane przez Forda podwójne drzwi przesuwne.

Rodzina Forda C-MAX została zmodernizowana z uwzględnieniem założeń globalnej strategii stylizacyjnej „One Ford”, a w ofercie znalazły się nowe kolory nadwozia, jak czerwony Red Rush czy stylowy, brązowo-szary odcień Caribou. Z przodu wzrok przykuwa elegancki przedni pas z typową dla Forda trapezoidalną osłoną chłodnicy.

Czujny
Nowy Ford C-MAX jest wyposażony w zaawansowane technologie firmy Ford, które pomagają kierowcom uniknąć kolizji lub złagodzić jej skutki, a także uchronić auto przed otarciami i wgnieceniami powstałymi podczas manewrowania na parkingach.

Ford unowocześnił również popularny system zapobiegania kolizjom przy małych prędkościach Active City Stop, który w razie niebezpieczeństwa przygotowuje do działania układ hamulcowy, a jeśli kierowca nie zareaguje, dodatkowo redukuje moment obrotowy silnika i automatycznie uruchamia hamulce, aby zredukować siłę uderzenia. System działa do prędkości 50 km/h, podczas gdy wcześniej granica prędkości wynosiła 30 km/h.

W przypadku poruszających się obiektów wykorzystywany jest system aktywnego hamowania Active Braking. Działa on podobnie, jak Active City Stop, jednak oferuje dużo większy obszar wykrywania innych pojazdów (prędkość jazdy od 8 do 180 km/h), wspierając kierowcę podczas jazdy z wysokimi prędkościami, na przykład na autostradzie, poprzez wyemitowanie ostrzeżeń i w razie konieczności uruchomienie układu hamulcowego.

Nowością w Fordzie C-MAX jest też inteligentny tempomat, który pozwala na utrzymanie stałej odległości do poprzedzającego pojazdu, nawet wówczas, gdy ten pojazd jedzie wolniej, niż wynosi prędkość zaprogramowana przez prowadzącego Forda C-MAX.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane