/  / Nowy Fiat Tipo w Polsce

Nowy Fiat Tipo w Polsce

IBRM SAMAR|
null
© Fiat
nullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnull

W roku przyszłym na polski rynek trafi Fiat Tipo sedan. I nie będzie to wcale jedyna wersja nadwoziowa w gamie omawianego modelu.

W pierwszym kwartale przyszłego roku na polski rynek trafi model Tipo w nowym wcieleniu – poinformował nas generalny importer. Sedan ze znaczkiem Fiata mierzy na długość 4,5 metra, na szerokość ma 178 centymetrów, a na wysokość – 148 cm. Do tego dochodzi 264-centymetrowy rozstaw osi i pojemność bagażnika przekraczająca 510 litrów.

W gamie jednostek napędowych doczekamy się łącznie dwóch silników wysokoprężnych Multijet oraz dwóch benzynowców – z manualną lub automatyczną skrzynią biegów i mocą od 95 do 120 KM.

Według zapowiedzi producenta, najbardziej ekonomiczna wersja ma zadowalać się zużyciem paliwa na poziomie średnio poniżej 4 litrów diesla na 100 km.Hatchback i kombi w drodze
W ślad za sedanem w gamie Fiata Tipo pojawią się kolejne nowości. Najpierw hatchback – na polskim rynku spodziewany już w drugim kwartale 2016. Jak wynika z uzyskanych przez nas informacji, Tipo HB w porównaniu z sedanem będzie miał dużo zmian, które wcale nie ograniczają się tylko do inaczej zaprojektowanej tylnej części nadwozia.

W trzecim kwartale roku szykowana jest natomiast premiera na polskim rynku wersji Fiat Tipo kombi.

I jeszcze roadster
Kolejną premierą rynkową, której możemy się spodziewać w 2016 roku, jest roadster Fiat 124 Spider. To samochód wytwarzany w Japonii – w ramach wspólnego projektu z Mazdą (PATRZ TUTAJ).

INFORMACJA Z OSTATNIEJ CHWILI
Premiera flotowa Tipo w Polsce
Fiat Tipo sedan weźmie udział jako jedna z premier modelowych na targach Fleet Market 2015 w Warszawie. Wspomniana impreza flotowa odbędzie się już 24 listopada w Centrum Expo XXI.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane