/  / Nowy Fiat na sportowo?

Nowy Fiat na sportowo?

null
© FIAT
null

Jeszcze w tym roku marka Fiat zaprezentuje publiczności nowy model z segmentu crossoverów, który firmowany będzie oznaczeniem 500X. To wiadomo już na pewno. Czyżby jednak firma szykowała potem kolejną nowość, tym razem w segmencie aut sportowych?

Marka Fiat ma ciekawe plany dotyczące wzbogacenia gamy modelowej na rynku północnoamerykańskim. Obok dostępnych już za Oceanem modeli 500 oraz 500L do gamy dołączyć ma crossover Fiat 500X, który zostanie zaprezentowany w ciągu bieżącego roku, a produkowany będzie we włoskim Melfi.

Samochodem spokrewnionym konstrukcyjnie z Fiatem 500X jest nowy Jeep Renegade. Auto amerykańskiej marki po raz pierwszy ujrzało światło dzienne podczas wystawy Genewa 2014 przed trzema miesiącami.

Fiat 500X w miejsce Sedici

Co ciekawe, marka szykuje też do premiery w USA przyszły model sportowy. Według wiarygodnych źródeł, będzie on podążał śladami Fiata 124 Spider, czyli małego samochodu sportowego bardzo docenianego przez Amerykanów.

Jeśli taki model sportowy rzeczywiście pojawi się na rynku, wówczas można spodziewać się, że koncern wprowadzi go do oferty również w regionie EMEA (Europa, Bliski Wschód, Afryka).


Autor: Rafał Żaglewski
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane