/  / Nowy Fiat Fiorino z silnikami Euro 6

Nowy Fiat Fiorino z silnikami Euro 6

null
© Fiat
nullnullnull

Mały samochód dostawczy marki Fiat Professional będzie dostępny na polskim rynku w maju, choć zamówienia na Fiorino po liftingu można składać już od tego tygodnia.

Nowe Fiorino da się łatwo odróżnić od poprzednika dzięki zmienionemu układowi atrapy chłodnicy oraz linii przedniego zderzaka. Zupełnie nowe są kołpaki kół 15" oraz oksydowane aluminiowe felgi w rozmiarze 15" o wzorze diamentu.

W bardziej komfortowej i ergonomicznej kabinie umieszczono przeprojektowaną kierownicę, która może posiadać przyciski do obsługi radia i być pokryta skórą (podobnie jak gałka i osłona dźwigni zmiany biegów). Zestaw wskaźników prezentuje nową grafikę ze stałym podświetleniem. W desce rozdzielczej zaprojektowano nowy schowek, a materiały wykończeniowe całkowicie zmieniono.

Nowy jest również system multimedialny z radiem z 5-calowym, kolorowym ekranem dotykowym, dostępnym z systemem nawigacji satelitarnej, wyposażony w każdej wersji w Bluetooth, wejścia USB i AUX oraz odtwarzacz MP3.

Gama silnikowa według Euro 6
Nowy Fiat Fiorino dostępny jest w dwóch konfiguracjach do wyboru: Cargo oraz Kombi, a także w trzech wersjach wyposażenia: Base, SX lub Adventure. Do auta można wybrać odmianę benzynową 1.4/77 KM, Natural Power 1.4 70 KM (zasilanie benzyna/metan) lub diesla 1.3, który rozwija maksymalnie moc rzędu 80 lub 95 koni mechanicznych (dostępny także na zamówienie w wersji EcoJet).

Wspomniana wyżej odmiana EcoJet pozwala zmniejszyć zapotrzebowanie na paliwo dzięki systemowi Start&Stop, "inteligentnemu" alternatorowi i pompie oleju o zmiennej pojemności. Zestawiony ze zautomatyzowaną skrzynią biegów Comfort-Matic, układ pozwala osiągnąć wynik na deklarowanym poziomie nawet od 3,8 litra na 100 km w cyklu mieszanym.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane