/  / Nowy Fiat 500 – Pierwsze oficjalne zdjęcia

Nowy Fiat 500 – Pierwsze oficjalne zdjęcia

null
© Fiat
nullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnull

Ewolucja zamiast rewolucji. Tak wygląda Fiat 500 w odświeżonej wersji. Auto ma prawie takie same gabaryty jak poprzednik, jednak oferuje nowinki technologiczne i jeszcze więcej możliwości indywidualizacji.

Od strony stylistycznej unowocześniony Fiat 500 wyróżnia się m.in. przeprojektowanym pasem przednim, gdzie mamy nowe reflektory z LED-owymi światłami do jazdy dziennej. Nieco inaczej wyglądają też klosze tylnych świateł oraz sam projekt deski rozdzielczej z umieszczonym między środowymi nawiewami powietrza ekranem dotykowym.

Stylistom postanowiono zadanie zmodernizowania miejskiego Fiata, jednak z zachowaniem wszystkich tych elementów, które tak przypadły do gustu użytkownikom "pięćsetki" nie tylko w samej Europie.

W momencie premiery rynkowej nowy Fiat 500 dostępny będzie w dwóch wersjach wyposażenia do wyboru – Pop oraz Lounge. Wyposażenie standardowe stanowić będą takie elementy jak m.in. siedem poduszek powietrznych, system Uconnect Radio 5" z sześcioma głośnikami, gniazda Aux-In/USB, wielofunkcyjna kierownica oraz LED-owe światła do jazdy dziennej.


Specyfikacja Lounge to natomiast panoramiczny szklany dach, 15-calowe felgi aluminiowe, atrapa chłodnicy z chromowanymi wstawkami, jak również kierownica obszyta skórą oraz system multimedialny Uconnect Radio 5" LIVE z możliwością podłączenia smartfona oraz korzystania z różnych funkcji pokładowego układu nawigacji.

Nowy Fiat 500 będzie wyposażony do wyboru w benzynowce TwinAir 0.9 (moc maksymalnie 85 lub 105 KM), silnik 1.2 o mocy 69 KM lub w jednostkę dwupaliwową zasilaną benzyną/LPG 1.2 69 KM. Po premierze dostępne będą także wersje 1.3 Multijet o mocy 95 KM oraz silnik 1.2 o mocy 69 KM w konfiguracji "ECO", która schodzi z emisją CO2 do średnio 99 g/km.

Do dziś aktualna jeszcze wersja Fiata 500 sprzedała się na świecie w liczbie ponad 1,5 miliona egzemplarzy. Co warto podkreślić, "pięćsetkę" nadal będą produkować tyskie zakłady koncernu FCA.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane