/  / Nowy Fiat 124 Spider i spółka

Nowy Fiat 124 Spider i spółka

IBRM SAMAR|
null
© FIAT
null

Nowy model sportowy marki Fiat już w przyszłym miesiącu ujrzy światło dzienne jako premiera światowa – potwierdzają dobrze zorientowane źródła w koncernie.


Jak udało się nam potwierdzić u wiarygodnego źródła, nowy Fiat 124 Spider zostanie zaprezentowany podczas wystawy Los Angeles Auto Show 2015 w Stanach Zjednoczonych. Od jakiegoś czasu w internecie znaleźć można zdjęcia szpiegowskie tego samochodu, ale dobrze ukrytego pod warstwą kamuflażu przed wzrokiem ciekawskich.

Fiat 124 Spider to roadster, który konstrukcyjnie spokrewniony jest z Mazdą MX-5 nowej generacji. Od swojego japońskiego odpowiednika auto różnić się ma nie tylko pod względem stylistycznym, ale również i doborem jednostek napędowych.

Święto motoryzacji w Los Angeles
Wystawa Los Angeles Auto Show otwarta będzie dla szerokiej publiczności w dniach 20-29 listopada. Dni prasowe oraz prezentacje dla zaproszonych gości zaplanowano na 17-19 listopada.

Oprócz wspominanego Fiata 124 Spider na amerykańskim moto-salonie poznamy też takie nowości jak np. Infiniti QX30, Range Rover Evoque Convertible czy Hyundai Elantra kolejnej generacji. Nie wspominając o premierach rodzimych marek z USA.

Fiat Tipo sedan
Fiat 124 Spider to nie jedyna nowość rynkowa, jaką w najbliższym czasie szykuje włosko-amerykański koncern. Miłośnicy motoryzacji na pewno interesują się też losami kompaktowego modelu Fiat Tipo, który oficjalnie znany jest jak na razie jako samochód w wersji sedan.

Pierwsze informacje na temat nowego Fiata Tipo podano na początku maja. Samochód nosił początkowo roboczą nazwę "Aegea" i ujrzał światło dzienne na salonie motoryzacyjnym w Stambule. Teraz Tipo sedan zawita z kolei na wystawę Dubai Motorshow (10-14 listopada).

Kiedy w polskich salonach?
Premiera handlowa nowego Fiat Tipo w Polsce szykuje się w roku 2016. Natomiast na rynku włoskim sprzedaż ruszyć ma już w grudniu.

Fiat Tipo mierzy na długość 4,5 metra, na szerokość ma 178 centymetrów, a na wysokość – 148 cm. Do tego dochodzi 264-centymetrowy rozstaw osi i pojemność bagażnika przekraczająca 510 litrów.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane