/  / Nowy diesel 2.0 CDTI dla Opla Insignii

Nowy diesel 2.0 CDTI dla Opla Insignii

Opel|
null
© Opel
null

Do gamy modelowej samochodów Opel Insignia oraz Zafira Tourer trafi nowa generacja jednostek napędowych 2.0 CDTI o maksymalnej mocy 125 kW/170 KM. Silnik spełnia normę Euro 6 dzięki układowi SCR.

Jednostka o mocy 170 KM, rozwijanej już przy 3750 obr./min., oraz z momentem obrotowym 400 Nm w przedziale 1750-2500 obr./min. zastąpi dotychczasowy silnik 2.0 CDTI, który generuje 163 koni. Jednostka rozwija moc o prawie 5% większą i dysponuje o 14% wyższym maksymalnym momentem obrotowym, a przy tym zużywa mniej paliwa i emituje mniej CO2 niż jej poprzedniczka.

"Ten zaawansowany konstrukcyjnie silnik doskonale pasuje do naszych flagowych modeli: Insignii i Zafiry Tourer - podkreśla Michael Ableson, wiceprezes ds. inżynierii. "Bardzo dobry stosunek mocy do pojemności, kultura pracy, niskie spalanie oraz mnóstwo przyjemności z jazdy stawiają go wśród najlepszych diesli w tej klasie. Zgodny z normą Euro 6 silnik 2.0 CDTI już dziś spełnia przyszłe wymagania."

Zgodność z normami emisji Euro 6 zapewnia wprowadzony przez firmę Opel układu selektywnej redukcji katalitycznej (SCR) BlueInjection. BlueInjection to system oczyszczania spalin usuwający z nich tlenki azotu. Minimalne ilości roztworu AdBlue są wtryskiwane do strumienia spalin między filtrem cząstek stałych (DPF) a katalizatorem SCR. Roztwór natychmiast zamienia się w amoniak, który zostaje wchłonięty przez katalizator SCR.

Następnie, wskutek reakcji chemicznej z amoniakiem tlenki azotu w spalinach podlegają redukcji do nieszkodliwego azotu i pary wodnej.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane