/  / Nowy Cruze hatchback od 47 690 zł

Nowy Cruze hatchback od 47 690 zł

Chevrolet Poland|
null
© Chevrolet
nullnullnullnullnullnull

Nowy Cruze hatchback jeszcze w lipcu trafi do salonów sprzedaży w Polsce. Właśnie debiutująca 5-drzwiowa wersja tego najbardziej popularnego samochodu kompaktowego Chevroleta będzie dostępna już od 47 690 zł.

W tej cenie klienci będą mogli zamówić model z silnikiem 1.6 (124 KM) w wersji wyposażenia LS, która w standardzie zawiera m.in. 6 poduszek powietrznych, system ESC, system audio, elektrycznie sterowane lusterka zewnętrzne oraz zdalnie sterowany zamek centralny. Dopłata do klimatyzacji w wersji LS wynosić będzie 3 800 zł.

Wszystkie modele Cruze w wersji hatchback dostępne będą ze zmienionym na rok modelowy 2012 wnętrzem. Klienci będą mieli do wyboru różne warianty wykończenia i wyposażenia: LS, LT, LT+ i LTZ.

„Wejście na rynek Cruze’a w wersji hatchback oznacza większą obecność Chevroleta w bardzo konkurencyjnym segmencie samochodów kompaktowych. W Polsce aż 72% sprzedaży tego segmentu to modele w wersji hatchback. Dzięki temu znacznie zwiększymy naszą konkurencyjność zarówno wśród klientów indywidualnych, jak i flotowych - mówi Andrzej Żelazny, dyrektor generalny Chevrolet Poland. „Zwiększenie obecności w tej ostatniej grupie jest kluczowe dla każdej liczącej się marki w Polsce”.

Chevrolet Cruze sedan jest obecnie trzecim z kolei (po miejskich Aveo i Sparku) najczęściej sprzedawanym modelem marki w Polsce. Stanowi on 15% sprzedaży Chevroleta. W pierwszych 6 miesiącach bieżącego roku przedaż tego modelu wzrosła o 41% w stosunku do tego samego okresu rok wcześniej.

Parę słów o modelu
Cruze w wersji hatchback, bazujący na pełnym ekspresji designie Chevroleta, łączy w sobie zaprojektowaną według nowoczesnych trendów kabinę i przestronne wnętrze z gamą oszczędnych, benzynowych i dieslowskich silników. Samochód ten oferuje również wysoki poziom ochrony pasażerów, dzięki szerokiemu wachlarzowi opcji bezpieczeństwa dostępnych jako standard we wszystkich modelach.

Główne cechy designu to sportowa linia dachu, krótkie zwisy z przodu i z tyłu oraz widoczne z profilu, pochylone do wewnątrz boki nadwozia, które podkreślają solidną i śmiałą sylwetkę tego samochodu.

Wnętrze Cruze’a cechuje wszechstronny charakter, zaokrąglony kształt kabiny i duża ilość przestrzeni. Cruze posiada podwójny kokpit, nawiązujący do motywów obecnych w modelu Corvette, legendarnym, sportowym samochodzie Chevroleta. Przedziela go zintegrowany tunel centralny, przechodzący w konsolę centralną. W połączeniu ze środkową częścią panelu przyrządów, pokrytą materiałem i winylową powłoką, oraz podświetleniem przyrządów metodą LED, elementy te potęgują uczucie relaksu i komfortu.

Pojemność bagażnika wynosi 413 litrów przy rozłożonych siedzeniach. Składając tylne siedzenia, w stosunku 60/40, można zwiększyć pojemność przedziału bagażowego do 883 litrów.

Pod maską do wyboru są trzy silniki: dwa benzynowe o pojemności 1,6 l (124 KM) i 1,8 l (141 KM) oraz diesel o pojemności 2,0 l (163 KM). Z początkiem przyszłego roku dostępny będzie również silnik Diesla o pojemności 1,7 litra (130 KM).

Cruze hatchback wyposażony został w szeroki wachlarz systemów elektronicznych, zapobiegających wypadkom. W utrzymaniu toru jazdy samochodu oraz podczas manewrów hamowania i przyspieszania w trudnych warunkach kierowcy pomagać będzie elektroniczny system stabilizacji (ESC), system kontroli toru jazdy (TCS) oraz system zapobiegający blokowaniu kół (ABS) z elektronicznym rozdziałem sił hamowania (EBD).

Pod względem konstrukcji wariant hatchback prawie w ogóle nie różni się od sedana, który otrzymał notę pięciu gwiazdek od organizacji Euro NCAP.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane