/  / Nowy crossover Hyundaia na horyzoncie?

Nowy crossover Hyundaia na horyzoncie?

null
© Hyundai
nullnullnullnull

Wraz z nazwą zapożyczoną bezpośrednio z terminologii lotniczej, Hyundai Intrado to SUV/crossover, w którym wykorzystano wykonaną z włókna węglowego konstrukcję oraz najnowsze doświadczenia koncernu w dziedzinie projektowania napędu ogniw paliwowych zasilanych wodorem.

Podczas kończącej się powoli wystawy motoryzacyjnej Genewa 2014 marka Hyundai prezentuje na swoim stoisku koncepcyjny model Intrado (HED-9), który wraz z ultra-lekką konstrukcją demonstruje też udoskonaloną technologię ogniw paliwowych. Auto wyposażono w zasilane wodorem ogniwa paliwowe oraz litowo-jonowy akumulator o pojemności 36 kWh. Według danych fabrycznych, kierowca jest w stanie pokonać "na jednym tankowaniu" dystans do około 600 km.

Omawiany projekt jest ważny z jeszcze jednego powodu: otóż od strony stylistycznej samochód pomógł stworzyć sam Peter Schreyer. Schreyer to bardzo zdolny projektant, który wybitnie przyczynił się do rewolucji stylistycznej, jaka w ciągu kilku ostatnich lat dokonała się w siostrzanej marce Kia, wzbudzając uznanie zarówno dziennikarzy motoryzacyjnych, jak i klientów. Ponad rok temu Koreańczycy powołali Schreyera na stanowisko głównego projektanta całej grupy.

Nowości wystawy Genewa 2014

W ramach swoich nowych obowiązków Niemiec pracuje obecnie na planem przygotowania przyszłych kanonów rozwiązań stylistycznych dla marki Hyundai. Prezentacja koncepcyjnego modelu Intrado jest pierwszą wskazówką co do kierunku rozwoju stylistyki, który wybrać może koreańska marka.

Ciekawe, które elementy designu Intrado trafią do modeli seryjnych marki? Czy będą to np. agresywnie zaprojektowane, wąskie klosze reflektorów lub np. nowa interpretacja kształtu sześciokątnej atrapy chłodnicy?


Autor: Rafał Żaglewski
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane