/  / Crossover dla Datsuna?

Crossover dla Datsuna?

null
© Datsun
null

Marka należąca do Nissana przedstawiła niedawno nowy model koncepcyjny – Datsun Go-Cross. Nie jest wykluczone, że auto doczeka się wersji produkcyjnej. I to już niebawem.

Przez prawie 30 lat marka Datsun nie była używana. O planach reaktywacji tego brandu poinformowano oficjalnie dopiero w roku 2012. A w marcu 2014 rozpoczęła się sprzedaż samochodów na rynku indyjskim.

W bieżącym roku Datsun świętował więc swój pierwszy rok istnienia od momentu reaktywacji. Przez ten czas do klientów trafiło łącznie ponad 114 000 samochodów na czterech następujących rynkach: Indie, Indonezja, Rosja oraz RPA.

Nowy etap, nowy impuls
100 000 samochodów to dużo czy mało? Sami przedstawiciele marki Datsun są zadowoleni, jednak sprzedaż na pewno mogłaby być jeszcze wyższa.

Zainteresowanie ofertą Datsuna (oprócz modeli już dostępnych takich jak Go oraz Go+) znacząco pomógłby zwiększyć np. samochód a'la crossover. Nie tylko w Europie jest to przecież segment rynkowy, który brakiem klientów raczej nie musi się martwić. Wprost przeciwnie.

Datsun z pewnością śledzi najnowsze trendy na światowym moto-rynku. I być może właśnie z myślą o segmencie crossoverów szykuje produkt, którego zwiastunem jest koncepcyjny Datsun Go-Cross.Według niektórych źródeł, Datsun Go-Cross może wejść do produkcji już w roku przyszłym. Jeśli samochód rzeczywiście pojawi się w ofercie, wówczas w pierwszej kolejności trafiłby do salonów na rynkach rozwijających się. Takich jak wymieniona wyżej czwórka krajów oraz – ewentualnie jeszcze – Afryka.

A co z Europą?
Na razie wprowadzenie marki Datsun na rynku europejskim raczej nie wchodzi w grę. Na Starym Kontynencie alians Renault-Nissan ma już przecież w portfolio jedną markę budżetową – Dacię.

Czy jest więc miejsce na kolejny podobny brand w postaci Datsuna? Wiele zależeć będzie oczywiście od dalszej koniunktury na rynku europejskim i od preferencji klientów. Sporo jednak osób – i to nie tylko wśród miłośników motoryzacji – dobrze kojarzy modele marki Datsun sprzed kilkudziesięciu lat takie jak Sunny czy 240Z.


AUTOR: RAFAŁ ŻAGLEWSKI
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane