/  / Nowy Civic z Europy do USA

Nowy Civic z Europy do USA

null
© Honda
null

Dziesiąte wcielenie kompaktowego modelu Hondy jest już znane klientom w Stanach Zjednoczonych – jako sedan i coupe. Do sprzedaży trafi też Civic hatchback.

I to właśnie nowa Honda Civic hatchback będzie eksportowana na rynek amerykański z fabryki koncernu, która działa w Angli. W ramach tego projektu zakład w brytyjskim Swindon zostanie zmodernizowany kosztem ponad 200 milionów funtów.

Jak będzie wyglądać nowy Civic hatchback? To na razie tajemnica, choć japońska marka zdążyła przedstawić pierwszy szkic tylnej części nadwozia. Na marcowej wystawie Genewa 2016 światło dzienne ujrzy wersja koncepcyjna. Natomiast jesienią, podczas salonu paryskiego spodziewana jest premiera Civica X w specyfikacji produkcyjnej.

W Europie sprzedaż nowego Civica hatchback rozpocznie się na początku roku 2017. A w Stanach Zjednoczonych – niedługo potem.

Civic Type-R dla Amerykanina
Przypomnijmy, że w roku ubiegłym na rynku w Stanach Zjednoczonych zadebiutowała nowa generacja Hondy Civic sedan. Natomiast premiera odmiany Civic coupe nastąpić ma w marcu – w gamie m.in. czterocylindrowiec 1.5 turbo z bezpośrednim wtryskiem.

Co ciekawe, gama modelowa Civica X generacji oferować będzie – po raz pierwszy w USA – również wyczynową odmianę Civic Type-R. I również ta wersja powstawanie najprawdopodobniej w Wielkiej Brytanii ...


AUTOR: RAFAŁ ŻAGLEWSKI
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane