/  / Nowy Civic w Polsce, ceny od 69 900 zł

CENY | Nowy Civic w Polsce, ceny od 69 900 zł

Honda|
null
© Honda
nullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnull

Honda ujawniła cennik najnowszego Civica. Ceny zaczynają się od 69 900 zł. W standardzie montowany jest m.in. aktywny tempomat, ale nie ma radia i klimatyzacji. Szczegóły poniżej.

Nowy model początkowo będzie oferowany z dwoma turbodoładowanymi silnikami benzynowymi – 1.0 o mocy 129 KM (200 Nm) oraz 1.5 182 KM (240 Nm). Obydwa seryjnie występują z 6-biegową manualną skrzynią biegów. W zależności od silnika, dostępne są różne wersje wyposażenia. W przypadku mniejszej jednostki, są to: S, Comfort, Elegance i Executive. Mocniejszy motor występuje natomiast  wariantach: Sport, Sport Plus i Prestige.

Poniżej ceny poszczególnych konfiguracji:
1.0 S – 69 900 zł,
1.0 Comfort – 79 500 zł,
1.0 Elegance – 89 100 zł,
1.0 Executive – 97 100 zł,
1.5 Sport – 97 500 zł,
1.5 Sport Plus – 106 00 zł,
1.5 Prestige – 111 000 zł.
W każdym przypadku istnieje możliwość dokupienia bezstopniowej automatycznej przekładni w cenie 5 000 zł. Dopłata za lakier metalik wynosi 2 500 zł.

Zaskakująco prezentuje się wyposażenie pojazdu z zakresu bezpieczeństwa. Podstawowa odmiana S wyposażona jest w szereg elektronicznych systemów: ostrzegania przed kolizją, utrzymujący odstęp między pojazdami, rozpoznawania znaków drogowych, ostrzegania o zjeżdżaniu z pasa ruchu, automatycznych świateł drogowych, a także inteligentny ogranicznik prędkości czy adaptacyjny tempomat. Nie ma jednak róży bez kolców. W standardzie nie ma ani radia, ani elektrycznych i podgrzewanych lusterek, ani klimatyzacji. Jak widać, dziś to Euro NCAP decyduje o tym co jest ważne, więc zamiast klimatyzacji utrzymującej koncentrację kierowcy w rozgrzanym samochodzie, montowane są elektroniczne gadżety, które punktują w testach zderzeniowych. Niestety, takie czasy. Tak więc, najtańszą sensowną wersją wyposażenia jest kosztujący 79 500 zł Comfort. Jego atutem (poza wspomnianymi trzema "detalami"), jest m.in.: tylna wycieraczka, Bluetooth, gniazdo USB, 16” felgi aluminiowe, czy podgrzewane fotele przednie.

Jeżeli chodzi o bogatsze, czy najbogatsze odmiany, to każdy znajdzie coś dla siebie. W ofercie są m.in. reflektory LED, układ adaptacyjnego tłumienia, zestaw multimedialny z 11 głośnikami czy skórzana tapicerka. Już od wersji Elegance, montowane są 17" felgi aluminiowe. Seryjny jest zestaw naprawczy, gwarantujący rewelacyjną pojemność bagażnika, wynoszącą 478 litrów.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane