/  / Nowy Civic 10. generacji w drodze do USA

Nowy Civic 10. generacji w drodze do USA

null
© Honda
nullnullnullnull

Tak wygląda nowa Honda Civic hatchback – w wersji stworzonej na rynek amerykański. Samochody produkuje już fabryka koncernu w Wielkiej Brytanii.

Nowa Honda Civic hatchback oficjalnie trafi do amerykańskich dealerów we wrześniu. Będzie to trzecia wersja nadwoziowa w tamtejszej gamie modelowej – obok wprowadzonego nieco wcześniej sedana, a potem coupe.

I to właśnie wspomniane auto przedstawiają wykorzystane w artykule zdjęcia. Tymczasem nowy Civic hatchback – według specyfikacji europejskiej – wejdzie do produkcji pod koniec bieżącego roku. Natomiast sprzedaż wystartować ma w pierwszym kwartale 2017.

Na miejsce premiery wersji seryjnej Civica X wybrano jesienne targi motoryzacyjne w Paryżu (wystawa otwarta dla szerokiej publiczności w dniach 1-16 października).

Z mocą turbo
Nowy kompakt Hondy – przedstawiony w wersji koncepcyjnej podczas tegorocznej wystawy w Genewie – będzie w porównaniu z poprzednikiem o 30 mm szerszy, a do tego o 130 mm dłuższy, lecz zarazem o 20 mm niższy. Większe i szersze koła sprawiają wrażenie, że samochód pewniej trzyma się drogi, natomiast długi rozstaw osi, krótkie zwisy i smukła sylwetka kabiny nadają karoserii dynamiczny charakter.

W europejskiej gamie jednostek napędowych dla Civica pojawią się do wyboru benzyniaki 1.0 VTEC Turbo oraz 1.5 VTEC Turbo – debiutujące w europejskiej ofercie Hondy. A do tego jeszcze mocno zmodernizowany diesel 1.6 i-DTEC.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane