/  / Nowy Citroen C1. Modny "mieszczuch"

Nowy Citroen C1. Modny "mieszczuch"

null
© Citroen
nullnullnullnullnullnullnullnullnull

Już podczas marcowej wystawy w Genewie przed szeroką publicznością zaprezentuje się zupełnie nowy Citroen C1. Samochód zaprojektowano jako auto trzy- lub pięciodrzwiowe. Będzie też wersja z otwieranym dachem.

Miejski Citroen C1 odniósł już duży sukces handlowy: jak podliczyli Francuzi, od roku 2005 łączna sprzedaż samochodu przekroczyła poziom 760 000 egzemplarzy. W tym roku kalendarzowym na rynku europejskim zadebiutuje C1 po zmianach generacyjnych. Na klientów czekać będzie hatchback 3- lub 5-drzwiowy, a dodatkowo pojawi się też wersja z otwieranym dachem, którą Citroen nazywa Airscape.

Nowy Citroen powstał jako auto, którego żywiołem będą ulice miast. Mierzący zaledwie 3,46 m długości i przy promieniu skrętu wynoszącym tylko 4,80 m, samochód francuskiej marki jest bardzo zwrotny i zapewnia według producenta niezły komfort resorowania.

W kabinie kierowca znajdzie takie elementy wyposażenia jak np. duży ekran dotykowy o przekątnej 7 cali oraz technologię Mirror Screen, która pozwala na korzystanie z aplikacji ze smartfona, dostosowanych do użycia w samochodzie. Inne ciekawe elementy wyposażenia C1 to także np. kamera cofania oraz bezkluczykowy system dostępu i rozruchu pojazdu.

Aby trafić w gusta jak najszerszej grupy potencjalnych klientów, nowy Citroen C1 oferuje bogate możliwości zestawiania różnych elementów wyposażenia do wyboru. Uwagę zwracają ciekawie zaprojektowanie reflektory przednie, które nadają samochodowi bardziej zadziorny wygląd.

Ważący w najlżejszej wersji zaledwie 840 kg, Citroen C1 zadebiutuje na rynku z ofertą dwóch nowoczesnych benzynowców: będzie to 1-litrowa wersja VTi 68, dostępna z manualną skrzynią biegów o 5 przełożeniach lub z automatyczną przekładnią ETG, a także mocniejsza konstrukcja 1.2 VTi 82, która należy do rodziny silników PureTech.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane