/  / Nowy Chevrolet Malibu stawia na bezpieczeństwo

Nowy Chevrolet Malibu stawia na bezpieczeństwo

Chevrolet|
null
© Chevrolet
nullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnull

Bezpieczeństwo kierowcy i pasażerów było najważniejszym priorytetem dla projektantów nowego Malibu, co spowodowało, że samochód jest jednym z najbezpieczniejszych w swoim segmencie rynkowym.

W listopadzie Euro NCAP przyznało nowemu Malibu najwyższą możliwą ocenę bezpieczeństwa: 5 gwiazdek.

"Malibu jest jednym z pięciu obecnie oferowanych modeli Chevroleta, który w ostatnich latach otrzymał najwyższą ocenę bezpieczeństwa przyznawaną w Europie - przypomina Susan Docherty, prezes i dyrektor zarządzająca Chevrolet Europe. "Jego wygląd, właściwości jezdne, komfort i bezpieczeństwo czynią z tego samochodu bardzo ciekawą alternatywę dla europejskich klientów poszukujących samochodu rodzinnego".

Niezależnie od zaawansowanych systemów elektronicznych, Malibu ma bardzo solidne zabezpieczenie mechaniczne przed skutkami zderzeń. W strukturze jego nadwozia do wykonania 65% blach użyto stali o podwyższonej wytrzymałości, maksymalizując w ten sposób wytrzymałość całego nadwozia. Odpowiednio skonstruowane strefy zgniotu z przodu i z tyłu samochodu gwarantują równomierne rozpraszanie energii zderzenia.

Przednia rama pomocnicza, podłużnice przednie i przednie belki górne tworzą trzy kanały kontrolowanego przejmowania i przenoszenia sił zderzenia na dolną część słupka A. W tylnej części samochodu siły zderzenia przenoszone są na dolną część słupków C, nadkola tylnych kół i strukturę podłogi.

Malibu wyposażony będzie w 6 poduszek powietrznych uruchamianych przez moduł elektroniczny, w tym dwustopniowe poduszki czołowe dla kierowcy i pasażera, boczne poduszki biodrowe dla kierowcy i pasażera oraz kurtyny chroniące głowy.

Ryzyko urazu kręgów szyjnych u kierowcy i przedniego pasażera redukują aktywne zagłówki. W razie silnego zderzenia czołowego zwolnione zostają mocowania pedałów, zapobiegając skomplikowanym złamaniom stóp kierowcy. Przednie pasy bezpieczeństwa wyposażone są w napinacze i ograniczniki maksymalnej siły napięcia. Dla wszystkich osób podróżujących samochodem przewidziano trzypunktowe pasy bezpieczeństwa.

Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane