/  / Nowy Cadillac ATS chce mierzyć się z najlepszymi

Nowy Cadillac ATS chce mierzyć się z najlepszymi

null
© Cadillac
nullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnull

Po prezentacji nowego modelu Cadillac ATS w ostatecznej wersji produkcyjnej, którą można było obejrzeć z okazji jesiennej wystawy motoryzacyjnej w Paryżu, samochód amerykańskiej marki jest już dostępny w Europie. Pierwsi klienci odbiorą swoje auta w tym miesiącu.

Cadillac ATS, który został zbudowany w oparciu o zupełnie nową platformę tylnonapędową, wyróżnia się rozkładem masy 50,1:49,9 (przednia/tylna oś), który jest idealny z punktu widzenia dynamiki. Amerykański producent podkreśla, że ten nowy sedan średniej wielkości klasy premium należy do najlżejszych w swoim segmencie.

Samochód dostępny jest dla europejskich klientów od października, oferując skonstruowany całkowicie od nowa czterocylindrowy silnik 2.0 z turbodoładowaniem zasilany benzyną, który rozwija moc 276 KM. Auto pozwala rozpędzić się kierowcy od 0 do 100 km/h w czasie zaledwie 5,9 sekundy, a prędkość maksymalna to 240 km/h. Według oficjalnych danych fabrycznych, średnie spalanie auta w cyklu mieszanym wynosi 8,2 litra na 100 km (z manualną skrzynią biegów odpowiednio 6,0 s i 8,6 l/100 km).

W wersji podstawowej nowy ATS oferuje napęd przekazywany na tylną oś za pomocą przekładni o sześciu przełożeniach. Za dopłatą zamówić można egzemplarz wyposażony w 6-biegowy automat z napędem na wszystkie koła.

Amerykańska marka podkreśla też atrakcyjne pozycjonowanie cenowe nowego ATS-a, który np. na rynku niemieckim kosztuje od 37 500 EUR. Konkurentami Cadillaca są m.in. takie modele jak BMW Serii 3 oraz Mercedes Klasy C.

Jak dowiedzieliśmy się w europejskiej centrali koncernu, na razie nie planuje się wprowadzenia modelu ATS lub jakiegokolwiek innego produktu marki Cadillac na rynek polski. W chwili obecnej firma koncentruje swoją uwagę przede wszystkim na Europie Zachodniej. Z drugiej jednak strony, Cadillac na bieżąco ocenia możliwości sprzedażowe na rynku i zamierza dostosowywać swój model biznesowy zgodnie ze zmieniającą się sytuacją.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane