/  / Nowinki w gamie Klasy S

Nowinki w gamie Klasy S

MERCEDES-BENZ|
null
© Mercedes-Benz
null

Mercedes zapowiada, że od marca bieżącego roku lista opcji Klasy S wzbogaci się o gładzik (touchpad), który pozwoli na sterowanie wszystkimi funkcjami systemu multimedialnego dzięki ruchom palców, zupełnie jak w przypadku smartfonów.

Dodatkowo, technologia umożliwia odręczne wprowadzanie liter, cyfr i znaków specjalnych w dowolnym języku obsługiwanym przez system.

Kolejna nowość w Klasie S to wyświetlacz typu head-up, wzorowany na rozwiązaniach stosowanych w samolotach wojskowych. Wyświetla on najbardziej istotne informacje na przedniej szybie bezpośrednio w polu widzenia kierowcy, który w rezultacie nie musi odrywać wzroku w celu skontrolowania prędkości jazdy, obrotów silnika czy komend nawigacji.

Do wyposażenia standardowego trafi z kolei układ Collision Prevention Assist Plus, który zastąpi system Collision Prevention Assist. Poza funkcją Brake Assist, która chroni przed kolizjami przy prędkości powyżej 7 km/h, pełni on dodatkową rolę: jeśli kierowca nie zareaguje w obliczu zagrożenia kolizją, system może przeprowadzić procedurę autonomicznego hamowania z prędkości nawet 200 km/h.

Pozwala to ograniczyć skutki zderzenia z pojazdami poruszającymi się wolniej i zapobiec kolizjom polegającym na uderzeniu w tył poprzedzającego auta podczas jazdy z prędkością do 40 km/h.

I jeszcze jedna przydatna funkcja: opcjonalne elektryczne podgrzewanie przedniej szyby zapewni widoczność do przodu w ciągu krótkiej chwili, bez konieczności uciążliwego skrobania.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane