/  / Nowości Opel 2016 – Astra V kombi, Mokka oraz Insignia

Nowości Opel 2016 – Astra V kombi, Mokka oraz Insignia

null
© Opel
null

Mijający rok upłynął marce z Russelsheim przede wszystkim na intensywnych przygotowaniach do premiery i uruchomieniu produkcji nowej Astry. A jakie premiery szykuje Opel w 2016?

Hitem marki z Russelsheim AD 2015 była oczywiście premiera Astry hatchback po zmianach generacyjnych. A jakie nowości zaprezentuje Opel w nadchodzącym roku 2016? Z zestawienia, które przygotował niemiecki Automobilwoche, wynika, że firma spod znaku błyskawicy wcale nie będzie siedzieć teraz z założonymi rękami. Wręcz przeciwnie...

Przedstawiciele Opla oficjalnie potwierdzają jak na razie tylko przyszłoroczną premierę nowej Astry Sports Tourer – czyli wersji kombi. Ma być dostępna u polskich dealerów na wiosnę.

Według Automobilwoche, Opel szykuje ponadto zmodernizowaną wersję Zafiry oraz Mokki, która tak udanie zadebiutowała w segmencie miejskich crossoverów. Natomiast jesienią gamę Astry V wzbogacić ma ponadto sportowa odmiana OPC.Okręt flagowy
Również jesienią przyszłego roku czeka nas podobno zapowiedź nowego Opla Insignii. O tej premierze coraz częściej zaczynają już mówić media motoryzacyjne w Polsce i w Europie. Znaleźć już można nawet pierwsze wizualizacje komputerowe, będące zapowiedzią stylistyki flagowej limuzyny z Russelsheim.

Od strony stylistycznej nowa Insignia stanowić ma raczej kontynuację koncepcji poprzednika, którą okraszono elementami zaczerpniętymi z modelu koncepcyjnego Monza. Auto ma być jednak mniej przeładowane przyciskami na konsoli środkowej, a dodatkowo "zrzuci" na wadze nawet do 200 kg. Koncern chce zarazem, aby Insignia sprawiała jednocześnie wrażenie produktu bliskiego segmentowi premium – jednak w cenie, która będzie do zaakceptowania przez szerszą grupę potencjalnych klientów.

Według tego, co się słyszy, prawdopodobną datą premiery rynkowej nowej Insignii ma być jednak raczej rok 2017.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane