/  / Nowości Mitsubishi

GENEWA 2014 | Nowości Mitsubishi

MMC|
null
© MMC
null

Podczas osiemdziesiątego czwartego Salonu Samochodowego w Genewie (www.salon-auto.ch), który zostanie otwarty dla zwiedzających 6 marca 2014 roku, firma Mitsubishi Motors Corporation (MMC) zdradzi europejskim klientom część swoich planów na przyszłość.

Mitsubishi zaprezentuje trzy najnowsze samochody koncepcyjne, w których główny nacisk położono na design, osiągi oraz wysoką wydajność ekologiczną. Pojazdy te w „rozszerzonej rzeczywistości” prezentują  kierunek rozwoju konstrukcji japońskiego producenta i modele, które  w niedalekiej przyszłości pojawią się na rynku:

- Concept XR-PHEV: kompaktowy crossover w stylu coupé z elektrycznym układem hybrydowym typu plug-in. W samochodzie zastosowano układ PHEV z napędem na przednie koła. System obejmuje jednostkę benzynową MIVEC o pojemności 1,1 litra - wyposażoną w turbosprężarkę i bezpośredni wtrysk paliwa - lekki, kompaktowy i bardzo wydajny silnik elektryczny oraz akumulator o wysokim napięciu.


- Concept GC-PHEV: pełnowymiarowy SUV nowej generacji z hybrydowym system napędu plug-in oraz ze stałym napędem na cztery koła 4WD. Samochód z silnikiem umieszczonym z przodu został wyposażony w architekturę PHEV obejmującą 3-litrową, benzynową, turbodoładowaną jednostkę V6 MIVEC współpracującą z ośmiobiegową przekładnią automatyczną oraz silnik elektryczny o wysokiej mocy i akumulator o wysokim napięciu. Taka koncepcja napędu gwarantuje doskonałe osiągi w każdym terenie, godne prawdziwego SUVa.


- Concept AR: kompaktowy MPV (samochód wielofunkcyjny) nowej generacji, oferujący mobilność SUVa i przestrzeń dla pasażerów typową dla konstrukcji MPV. Samochód napędzany jest przez lekki system hybrydowy z napędem pasowym rozrusznika-alternatora (BSG - Belt-driven Starter and Genarator system). System składa się z trzycylindrowego, turbodoładowanego silnika benzynowego o bezpośrednim wtrysku MIVEC o pojemności 1,1 litra, który współpracuje z systemem BSG małej mocy, litowo-jonowym akumulatorem o napięciu 48V oraz przetwornicą prądu stałego (DC-DC).

Outlander PHEV – na dobry początek kolejnych 40 lat
Na genewskim stoisku Mitsubishi Motors pojawi się również Outlander PHEV, który uświetni obchody czterdziestolecia istnienia firmy w Europie, stanowiąc doskonałe uzupełnienie dla trzech innowacyjnych konceptów. Model ten będzie również świętował wielki sukces swojego debiutu w Europie (łącznie ponad 15 000 zamówień, stan na 1 lutego), a zwiedzający będą mogli podziwiać zarówno odmianę produkcyjną, jak i wersję rajdową, która z powodzeniem ukończyła wyczerpujący rajd Asia Cross Country Rally 2013 rozgrywany na dystansie 2000 kilometrów.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane