/  / Nowości klasy średniej na IAA Frankfurt 2015

Nowości klasy średniej na IAA Frankfurt 2015

null
© Audi
null

Na wrześniowej wystawie w Niemczech zobaczymy kilka bardzo ciekawych premier w klasie średniej. Będzie to m.in. nowe Audi A4, Alfa Romeo Giulia oraz Renault Talisman – w wersji sedan oraz kombi.

W dniach 17-27 września we Frankfurcie zaplanowano kolejną edycję targów motoryzacyjnych IAA (dni prasowe: 15-16 września). W klasie średniej uwaga szerokiej publiczności zwrócona będzie m.in. na nowe Audi A4. Szykuje się nam premiera podwójna – obok wersji sedan światło dzienne ujrzy jednocześnie i kombi. W porównaniu z poprzednikiem nowa "czwórka" waży do 120 kilogramów mniej, a średnie zużycie paliwa spadło nawet o 21%.

Nowe Audi na drogach pojawią się jesienią. A4 "uzbrojono" w szereg rozwiązań, które w omawianym modelu wcześniej nie występowały – np. w reflektory diodowe Matrix, korzystający z radaru tempomat z automatyczną regulacją odległości między poruszającymi się pojazdami adaptive cruise control z asystentem jazdy w korkach, Audi virtual cockpit czy system nagłaśniający w formacie 3D marki Bang & Olufsen.

Nowe Audi A4 można już zamawiać w polskich salonach. Ceny dla sedana zaczynają się od 131 470 złotych. Wersja Avant kosztuje natomiast od 139 070 PLN.

Francuski atak
Z uwagą będziemy przyglądać się poczynaniom marki Renault, która na wystawie we Frankfurcie zaprezentuje swoją nowość w postaci modelu Talisman – zaprojektowanego w wersji sedan oraz kombi. W gamie dwie jednostki benzynowe oraz trzy diesle do wyboru o wachlarzu mocy od 110 do maksymalnie 200 KM.

Na polski rynek generalny importer wprowadzi model Renault Talisman w roku 2016. Ceny nie są jeszcze znane.

We Frankfurcie będzie też można zobaczyć takie nowości jak m.in. model Alfa Romeo Giulia, BMW Serii 3 po liftingu, Mercedes C Coupe, a także Subaru Levorg oraz Skoda Superb III Combi.
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane