/  / Nowości Kia – Sportage, Optima i nie tylko

Nowości Kia – Sportage, Optima i nie tylko

null
© KIA
nullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnull

Na wystawie IAA 2015 marka Kia prezentuje szerokiej publiczności takie premiery jak model Sportage oraz Optima – oba nowej generacji. Sportage to aktualnie numer #1 w sprzedaży marki na Starym Kontynencie.

Najważniejszą premierą na frankfurckim stoisku marki jest oczywiście zupełnie nowa Kia Sportage. Samochód stanowi kontynuację udanej koncepcji poprzednika, jednak wzbogaconej o takie elementy jak m.in. zmieniony układ maski, wyższa jakość wykończenia wnętrza oraz cały szereg opcji zapewniających komfort, wygodę użytkowania i bezpieczeństwo jazdy. Jako nowość w gamie pojawi się GT Line – to wersja wyposażenia adresowana do tych klientów, którzy chcieliby swojemu SUV-owi nadać zarazem bardziej sportowy charakter.

Dodajmy, że Sportage to w tej chwili #1 w rankingu sprzedaży poszczególnych modeli marki na rynku europejskim – z udziałem przekraczającym 25%. Nowy SUV po swojej frankfurckiej premierze pojawi się ma na rynku w pierwszym kwartale 2016.

Kia Sportage numer 4 – Premiera na IAA 2015

Przedstawiciele Kii zapowiadają, że w ślad za nowym wcieleniem Sportage'a pojawią się kolejne premiery. W omawianej grupie nie zabraknie oczywiście Optimy – modelu, który w roku 2016 będzie dostępny również w wersji nadwoziowej kombi.Nowa Kia Optima – prezentowana na międzynarodowej wystawie IAA we Frankfurcie jako sedan – będzie obok kombi obejmować ponadto takie wersje silnikowo-wyposażeniowe jak hybryda typu Plug-In oraz usportowione GT.

Według wiarygodnych źródeł, Kia atakować będzie równocześnie nowe dla siebie segmenty rynku. Trwają ponoć prace nad takimi projektami jak sub-kompaktowy SUV oraz "rasowy" samochód sportowy. W grę wchodzi nawet odrębny model typu crossover tylko z napędem hybrydowym.


AUTOR: RAFAŁ ŻAGLEWSKI
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane