/  / Nowości japońskie 2014

Nowości japońskie 2014

null
© Nissan
null

Wśród marek japońskich bardzo pracowity rok pod względem liczby i kalibru nowości lansowanych na rynku ma Nissan, który poważnie gamę crossoverów, a dodatkowo szykuje nowe auto typu kompakt. Ciekawie zapowiada się też Toyota, która tym razem koncentruje się na segmencie maluchów oraz subkompaktowej.Oto nowości modelowe, jakie w bieżącym roku już wprowadziły lub zamierzają wprowadzić na rynek europejski marki wywodzące się z Japonii:
HONDA
- Honda Civic Tourer
- Honda Civic sedan FL
INFINITI
- Infiniti Q70
LEXUS
- Lexus NX
- Lexus RC
MAZDA

- Mazda MX-5 nowej generacji (prezentacja)
- Mazda2 nowej generacji (prezentacja)
MITSUBISHI
- Mitsubishi Outlander PHEV (premiera w Polsce)
- Mitsubishi Space Star nowej generacji (premiera w Polsce)
NISSAN
- Nissan Qashqai nowej generacji
- Nissan Juke FL
- Nissan X-Trail nowej generacji
- Nissan Pulsar
- Nissan e-NV200
SUBARU
- Subaru Outback nowej generacji (prezentacja)
- Subaru WRX STI nowej generacji
SUZUKI
- Suzuki Celerio
TOYOTA
- Toyota Land Cruiser FL
- Toyota Aygo nowej generacji
- Toyota Yaris FL

Z powyższej grupy zwraca uwagę przede wszystkim ekspansja marki Nissan, która nie tylko zdecydowała się na zmodernizowanie swojej oferty modelowej w segmencie crossover, ale dzięki modelowi Pulsar znów powalczy o klientów w klasie tradycyjnych kompaktów z takimi rywalami jak np. Volkswagen Golf czy Ford Focus.

Z kolei wspomniany wyżej Nissan e-NV200 to elektryczny model powstały na bazie dostawczego NV200. Samochód ma też pojawić się w ofercie na rynku polskim (prawdopodobnie po wakacjach). Według naszych źródeł, w grę może wchodzić zarówno wersja użytkowa, jak też i osobowa.

W roku przyszłym prawdziwy atak zamierza przypuścić natomiast Honda, która według naszych informacji chce wprowadzić na rynek europejski (a więc również i na polski) aż cztery nowości. Będzie to Jazz po zmianach generacyjnych oraz spokrewniony z nim konstrukcyjnie miejski SUV (nazwa na rynek europejski jeszcze nie została ogłoszona), jak również nowy Civic Type R i Honda NSX.

Na razie jedną, ale za to bardzo ciekawą nowość na rok 2015 mamy potwierdzoną z obozu Suzuki: będzie to nowe auto miejskie typu SUV. Jego przedsmak stanowi projekt koncepcyjny Suzuki iV-4, który poznaliśmy z okazji wrześniowej wystawy IAA Frankfurt 2013. Nowy pojazd, mierzący 4215 mm długości przy rozstawie osi 2500 mm, według zapowiedzi producenta charakteryzować się będzie niską masą własną oraz jedną z najniższych wartości emisji CO2 w swojej klasie. Elementem wyposażenia będzie m.in. najnowsza generacja napędu AllGrip, który przy niesprzyjających warunkach drogowych poprawia trakcję auta.


Autor: Rafał Żaglewski
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane