/  / Nowość Mitsubishi jedzie do Polski

Nowość Mitsubishi jedzie do Polski

MITSUBISHI|
null
© Mitsubishi
null

Mitsubishi wyznaczyło sobie ambitny, aczkolwiek możliwy do zrealizowania plan: do 2020 roku 20% globalnej sprzedaży marki mają stanowić pojazdy elektryczne oraz samochody hybrydowe z napędem elektrycznym i ładowaniem akumulatorów ze źródła zewnętrznego.

Największym rynkiem zbytu dla aut z tymi technologiami będzie Europa, gdzie sprzedano już ponad 12 000 egzemplarzy modelu Mitsubishi Outlander PHEV. Outlander PHEV to pierwszy na świecie hybrydowy samochód elektryczny typu SUV ze stałym napędem na 4 koła i zasilaniem zewnętrznym.

Ponad 12 000 zamówień i ponad 8 000 dostarczonych aut
W tym kontekście udane wprowadzenie do sprzedaży modelu Outlander PHEV dowodzi słuszności realizowanego celu. Outlander PHEV, który zadebiutował na wybranych rynkach (Holandia, Szwecja, Norwegia, Szwajcaria) w październiku 2013, ma już na swoim koncie ponad 12 000 zamówień w Europie, przy czym do końca grudnia dostarczono klientom 8 197 pojazdów.

Tylko w Holandii sprzedano aż 8 009 egzemplarzy, między innymi za sprawą ulg podatkowych promujących zakup technologii przyjaznych środowisku, w tym samochodów o niskiej emisji dwutlenku węgla.

W drodze do Europy jest obecnie jeszcze więcej aut, dlatego oddział Mitsubishi Motor Sales Netherlands będzie mógł wkrótce zrealizować ponad 11 000 zamówień z listy, która wciąż się wydłuża.

W oparciu o sukces w Holandii firma Mitsubishi Motors będzie stopniowo wprowadzać w bieżącym roku model Outlander PHEV na pozostałe rynki europejskie, zwiększając tym samym wolumen sprzedaży.

Koncern MMC szacuje, iż od momentu debiutu w styczniu 2013 roku do końca marca 2014 roku globalna produkcja modelu Outlander PHEV wyniesie około 30 000 sztuk. W ujęciu rocznym (począwszy od roku podatkowego 2014) liczba ta wzrośnie do ponad 50 000 sztuk, a największym rynkiem zbytu dla tego modelu będzie Europa.

Polska premiera Mitsubishi Outlandera PHEV odbędzie się już wiosną bieżącego roku.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane