/  / Nowe Volvo XC90 z systemem Android Auto

Nowe Volvo XC90 z systemem Android Auto

Volvo|
null
© Volvo
nullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnull

Volvo otwiera się także na użytkowników urządzeń mobilnych z systemem Android. Szwedzki koncern dołączył właśnie do inicjatywy Open Automotive Alliance.

Integracja z systemem Android Auto to kolejny element, który ułatwia korzystanie z samochodów Volvo. System za pośrednictwem ekranu dotykowego auta pozwala korzystać z funkcji i usług doskonale znanych użytkownikom smartfonów i tabletów.

"Firma Volvo jest świadoma tego, że Android jest najpopularniejszym systemem operacyjnym na urządzeniach mobilnych. Stąd nasza decyzja o otwarciu się również na tę opcję - podkreśla Hakan Samuelsson, szef Volvo Cars Group.

Android Auto zapewni kierowcy dostęp do Google Search, Google Maps, Google Play Music i specjalnie dostosowanych aplikacji zewnętrznych takich jak Spotify. Wszystkie aplikacje będą sterowane za pomocą głosu, przycisków na kierownicy lub samochodowego ekranu dotykowego.

Dzięki temu interakcja z systemem Android Auto będzie w niewielkim stopniu angażowała uwagę kierowcy. Zgodnie z filozofią marki ma być intuicyjna i bezpieczna.

Ponadto ekran dotykowy, który pojawi się w nowej generacji modelu XC90, umożliwi użytkownikom wygodne korzystanie zarówno z systemu Android Auto, jak i funkcji własnych samochodu Volvo.

Android Auto będzie dostępny we wszystkich nowych samochodach Volvo opartych na platformie SPA, począwszy od Volvo XC90.

Oprócz wspierania urządzeń z systemem Android wszystkie nowe modele Volvo, które bazują na platformie SPA, będą mogły współpracować również z systemem Apple CarPlay.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane