/  / Nowe Volvo XC90 od 230 000 złotych

Nowe Volvo XC90 od 230 000 złotych

null
© Volvo
nullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnull

W najtańszej wersji nowe Volvo XC90 będzie do kupienia na polskim rynku za niecałe 230 000 złotych. Będzie to model 4x2 ze 190-konnym dieslem pod maską.

Dzięki zupełnie nowemu XC90 Volvo chce stać się liderem polskiego rynku w segmencie dużych SUV-ów. Generalny importer liczy na sprzedaż nawet ponad tysiąca egzemplarzy tego modelu rocznie. Spółka stawia na przedsprzedaż: już za miesiąc pojazd będzie można zamówić w polskich salonach dealerskich, choć do klientów nad Wisłą auta trafią najprawdopodobniej dopiero w kwietniu.

"Volvo ma zamiar sprzedawać 80 000 tych samochodów rocznie. W Polsce poprzednie XC90 odniosło duży sukces. Przewidujemy, że nowe XC90 też okaże się sprzedażowym hitem i numerem jeden w swoim segmencie. To oznacza, że będziemy sprzedawali ponad tysiąc samochodów rocznie - zapowiada w rozmowie z agencją informacyjną Newseria Biznes Arkadiusz Nowiński, prezes Volvo Auto Polska. Taki wynik oznaczałby nawet czterokrotnie lepszą sprzedaż niż obecne wyniki sprzedaży XC90 poprzedniej generacji.


Spośród pięciu proponowanych przez Volvo wersji silnikowych (dwóch benzynowych, dwóch diesli i hybrydy kosztującej około 400 000 złotych) najpopularniejsza będzie wersja D5 AWD o mocy 225 koni mechanicznych, czyli diesel z napędem na cztery koła - ocenia Stanisław Dojs, rzecznik prasowy Volvo Auto Polska.

Najtańsza wersja z silnikiem Diesla o mocy 190 koni (D4 z ośmiostopniowym automatem) będzie kosztować od 229 900 złotych. Jak zapowiada generalny importer, wspomniana wyżej odmiana D5 AWD będzie wymagała stosunkowo niewielkiej dopłaty.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane