/  / Nowe Twingo w zbliżeniu

CENY | Nowe Twingo w zbliżeniu

null
© Renault
nullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnull

W segmencie mini pojawił się kolejny groźny gracz. To Renault Twingo po zmianach generacyjnych. Czy "francuz" pomiesza szyki grupie Volkswagena, która ma w ofercie modele takie jak VW up! i Skoda Citigo?

Nowe Renault Twingo debiutuje na polskim rynku z cenami startującymi z pułapu 35 900 złotych bez opcji. W gamie przewidziano do wyboru dwie jednostki benzynowe: SCe 70 (wolnossący 1.0; 91 Nm przy 2850 obr./min.) oraz Energy TCe 90 (turbo 0.9; 135 Nm przy 2500 obr./min.). Do zmiany biegów w obu przypadkach służy kierowcy 5-biegowa skrzynia manualna.

Według danych producenta, nieco bardziej ekonomiczna pod katem zużycia paliwa powinna być w codziennej eksploatacji wersja z silnikiem turbo, która na przejechanie 100 km potrzebuje w cyklu mieszanym około 4,3 litra. Przyspieszenie 0-100 km/h zabiera kierowcy 10,8 sekundy, a maksymalnie można rozpędzić Twingo do 165 km/h. W przypadku drugiej oferowanej wersji silnikowej są to wartości na poziomie odpowiednio 14,5 sekundy oraz 151 km/h. Omawiany motor ma deklarowane zużycie benzyny wynoszące w cyklu mieszanym około 4,5 l/100 km.

Cennik Renault Twingo III

Warto podkreślić, ze nowe Renault Twingo powstało jako wspólny projekt zrealizowany z grupą Daimler AG. Samochód o długości 3595 mm wyposażono w nową konstrukcję z silnikiem znajdującym się z tyłu oraz napędem na koła tylne. Dodajmy, ze Twingo należy do aut wyjątkowo zwrotnych – średnica zawracania pomiędzy krawężnikami wynosi zaledwie 8,6 metra.

Klienci na polskim rynku mogą wybierać z trzech różnych wersji wyposażenia – Life (ceny bez opcji zaczynają się od 35 900 złotych), Zen (od 37 900 złotych) oraz Intens (od 41 900 złotych), przy czym dwie pierwsze występują wyłącznie z silnikiem 70-konnym. Jednostka o większej mocy zarezerwowana jest natomiast tylko dla wersji Intens i kosztuje przy kasie od 45 900 złotych.

W wersji bazowej Life standardowe wyposażenie Twingo obejmuje takie elementy jak m.in. zamek centralny zdalnie sterowany, komputer pokładowy, wskaźnik podpowiadający zmianę biegu, światła do jazdy dziennej z diodami LED oraz przedni i tylny zderzak w kolorze nadwozia, a także stalowe obręcze kół 15-calowe.

Natomiast za 41 900 złotych można z salonu Renault wyjechać egzemplarzem nowego Twingo w wersji Intens, która ma standardowo na pokładzie takie "gadżety" jak np. klimatyzacja manualna (dostępna też jako element pakietu w wersji Life lub za dopłatą 2 000 złotych w wersji Zen), system kontroli pasa ruchu, lusterka boczne regulowane elektrycznie/podgrzewane, skórzana kierownica oraz podświetlenie zegarów i elementów sterowania w kolorze białym.

Ponadto, nowe Renault Twingo w wersji Zen oraz Intens ma w standardzie radioodtwarzacz R&Go ze złączem USB oraz systemem Bluetooth i możliwością zamocowania smartfona. Ciekawym elementem wyposażenia jest też np. dach materiałowy otwierany elektrycznie. Ta akurat opcja przewidziana jest dla poziomu Zen oraz Intens i wymaga dopłaty 4 000 złotych.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane