/  / Nowe Suzuki Vitara

Nowe Suzuki Vitara

Suzuki|
null
© Suzuki
nullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnull

Po ponad ćwierć wieku od premiery pierwszej generacji modelu Vitara, jego dziedzictwo znów znajduje odzwierciedlenie w postaci nowego pojazdu klasy SUV. Najnowsza odsłona Suzuki Vitara może się pochwalić napędem na 4 koła Allgrip.

VITARA została opracowana na bazie koncepcyjnego modelu iV-4, który prezentowany był podczas ubiegłorocznego Salonu Motoryzacyjnego we Frankfurcie. Stylistyka modelu – wyposażonego w napęd ALLGRIP 4WD podkreśla nowoczesność i innowacyjność.

Już na początku 2015 roku nowa Vitara trafi na linie produkcyjne węgierskich zakładów Magyar Suzuki, aby jeszcze w pierwszej połowie roku zadebiutować w europejskich salonach sprzedaży. Model ten będzie także eksportowany poza Stary Kontynent, osiągając status globalnego, kompaktowego SUV-a marki Suzuki.

Personalizacja
Dzięki ofercie elementów stylizacyjnych i możliwości personalizacji samochodu, VITARA umożliwia użytkownikowi lepiej wyrazić siebie. Producent przygotował bogatą paletę kolorów nadwozia oraz elementów dekoracyjnych, dzięki którym użytkownik może w znacznym stopniu dostosować wygląd samochodu do swojego gustu i preferencji. Do wyboru dostępnych jest 15 odcieni lakieru, w tym trzy zupełnie nowe barwy, a także kilka dwukolorowych kompozycji, które podkreślają radość z jazdy nową Vitarą.

Jednostki napędowe

Nowe Suzuki Vitara może napędzać benzynowy silnik o pojemności 1,6 litra (kod M16) lub wysokoprężna jednostka o takiej samej pojemności (kod D16AA). Motor benzynowy wyróżnia się obniżonym tarciem wewnętrznym oraz niższą masą własną i osprzętu, co przekłada się na lepszą wydajność. W jednostce wysokoprężnej zastosowano nowy układ recyrkulacji spalin (EGR) oraz turbosprężarkę o zmiennej geometrii kanałów dopływu powietrza turbiny (VGT).


Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane