/  / Nowe SUV-y, czyli SEAT nadrabia zaległości

Nowe SUV-y, czyli SEAT nadrabia zaległości

null
© SEAT
nullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnull

W roku przyszłym szykuje się premiera pierwszego w gamie marki SEAT modelu z segmentu SUV. Na tym ponoć nie koniec nowości firmy z Martorell.

W roku przyszłym – prawdopodobnie już na wiosennej wystawie Genewa 2016 – światło dzienne ujrzy pierwszy w gamie hiszpańskiej marki model typu SUV. Z tego, co na razie wiadomo, będzie to samochód oparty na koncernowej platformie modułowej MQB. Tej samej, której użyto przy okazji prac nad Volkswagenem Tiguanem II (PATRZ TUTAJ).

Według informacji z prasy motoryzacyjnej, SEAT zamierza pójść za ciosem i wprowadzić na rynek jeszcze mniejszego crossovera. Coś na kształt Mazdy CX-3. W grę może wchodzić ewentualnie i większy SUV, oparty na koncepcyjnym Seacie 20v20. Jest to jednak projekt odległy w czasie i wcale nie ma pewności, że ostatecznie zostanie zrealizowany.

Sportowy crossover i 3-drzwiowe nadwozie
Bliższy realizacji może być za to projekt koncepcyjny SEAT Leon Cross Sport, który zaprezentowano na trwającej jeszcze wystawie samochodowej IAA we Frankfurcie. To kompaktowe auto ze stylistyką a'la crossover dysponuje m.in. zwiększonym prześwitem, elektronicznie sterowanym napędem 4x4 oraz silnikiem o mocy około 300 KM.Jak twierdzą wiarygodne źródła, kierownictwo hiszpańskiej firmy rozważa skierowanie Leona Cross Sport do produkcji seryjnej.


AUTOR: RAFAŁ ŻAGLEWSKI
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane