/  / Nowe silniki dla Qashqaia i spółki

Nowe silniki dla Qashqaia i spółki

null
© Nissan
null

Nissan zapowiada dalszą ofensywę na europejskim rynku osobówek. W realizacji tego celu firmie pomóc mają m.in. nowe wersje napędowe dla głównych modeli w gamie.

Kompaktowy crossover Qashqai to aktualnie bodaj najlepiej rozpoznawalny model spod znaku Nissana. Niektórzy powiedzą nawet, że Qashqai to prawie jak marka sama w sobie. Dużo w tym prawdy.

Pod koniec ubiegłego roku gama silnikowa "japończyka" wzbogaciła się o silnik benzynowy z doładowaniem 1.6 DIG-T, który rozwija maksymalnie moc 163 koni mechanicznych. Wspomniana jednostka 1.6 turbo występuje w przypadku Qashqaia wyłącznie w wersji z napędem na przednią oś oraz w zestawieniu z 6-biegową skrzynią manualną.

Z kolei w roku bieżącym poszerzy się gama silnikowa dla "klasycznego" modelu kompaktowego w gamie Japończyków, jakim jest Nissan Pulsar. Dokładniej mówiąc, w ofercie pojawi się benzynowiec 1.6 DIG-T, z którego kierowca będzie mógł wycisnąć moc maksymalnie 190 koni.

Pulsar – wprowadzony na polski rynek w drugiej połowie ubiegłego roku – jest aktualnie do wzięcia w dwóch wersjach silnikowych: jako benzynowy 1.2 DIG-T 115 KM lub jako wysokoprężny 1.5 dCi 110 KM.

Kolejna nowość silnikowa zawita również do Nissana X-Trail. Omawianym wzmocnieniem będzie ta sama co w przypadku Qashqaia 163-konna konstrukcja 1.6 DIG-T.

Na koniec Nissan Juke – czyli bardzo odważnie zaprojektowany SUV z segmentu B. Według wiarygodnych źródeł, w tym roku kalendarzowym do salonów trafi wersja w nowej specyfikacji Juke Nismo RS, która rozwijać ma moc około 218 koni przy 280 Nm maksymalnego momentu obrotowego.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane