/  / Nowe serce Infiniti Q50

Nowe serce Infiniti Q50

INFINITI|
null
© Infiniti
nullnullnullnullnullnullnullnullnullnull

Już wkrótce nabywcy Infiniti Q50 będą mieli do wyboru nowy, doładowany silnik benzynowy 2.0 z czterema cylindrami, który rozwija moc maksymalną 211 KM oraz moment obrotowy rosnący do 320 Nm. Napęd trafia na tylną oś za pośrednictwem siedmiostopniowego automatu.

Lekki, czterocylindrowy, doładowany silnik benzynowy Infiniti dysponuje mocą 211 KM, a napęd przenoszony jest na tylne koła za pośrednictwem siedmiobiegowej przekładni automatycznej. Jednostka generuje moment obrotowy 320 Nm już przy 1250 obr./min., co zapewnia elastyczną i wydajną jazdę.

Nowy silnik benzynowy o pojemności 1991 cm3  miał swoją światową premierę podczas Kantońskiego Salonu Motoryzacyjnego w Chinach w listopadzie zeszłego roku. Na wiosnę rozpocznie się jego sprzedaży właśnie w Chinach, zaś jesienią w Europie. Do końca roku silnik ten powinien się pojawić w sprzedaży na wszystkich pozostałych rynkach Infiniti na całym świecie.

Inżynierowie Infiniti zadbali o niski poziom spalania oraz o taką konfigurację silnika, aby zapewnić kierowcy ekscytującą reakcję samochodu na wciśnięcie pedału przyspieszenia. Dwulitrowy silnik benzynowy o wtrysku bezpośrednim to jeden z trzech silników, oferowanych do Q50 w Europie: drugim jest nowy turbodiesel o pojemności 2,2 litra z wtryskiem bezpośrednim, a trzecim – jednostka hybrydowa o charakterystyce silnika sportowego.

W ciągu następnych pięciu lat Infiniti poszerzy swoje portfolio samochodów o 60%, a ponad dwukrotnie zwiększy liczbę oferowanych jednostek napędowych.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane