/  / Nowe Scirocco już w salonach

CENY | Nowe Scirocco już w salonach

null
© Volkswagen
nullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnull

W polskich salonach ruszyła sprzedaż nowego Scirocco. Ceny sportowego Volkswagena zaczynają się od niecałych 82 700 złotych.

Zaprezentowane w tym roku w Genewie nowe Scirocco zostało w porównaniu z poprzednikiem tej samej generacji zmodyfikowane pod względem technicznym oraz stylistycznym. Silniki z bezpośrednim wtryskiem i turbodoładowaniem spełniają normę emisji spalin Euro 6. Jak wynika z danych producenta, są też oszczędniejsze nawet o 19%.

Prawie wszystkie wersje Scirocco są teraz seryjnie wyposażone w system Start-Stop z rekuperacją. Mimo zredukowanego zużycia paliwa wszystkie silniki mają większą moc. Na przykład, Scirocco 2.0 TDI (150 KM) jako najoszczędniejszy diesel w gamie zużywa według danych fabrycznych tylko około 4,2 l/100 km. To o 0,6 litra mniej niż jego poprzednik słabszy o 10 KM.

Do charakterystycznych cech zewnętrznych Scirocco należy m.in. nowa stylistyka przodu i tyłu nadwozia, z nowymi reflektorami H7 lub opcjonalnymi reflektorami ksenonowymi, obejmującymi diodowe światła dzienne i tylne. Tylny znaczek VW służy teraz jako uchwyt pokrywy bagażnika.

We wnętrzu, wyposażonym seryjnie w sportowe fotele i sportową kierownicę obszytą skórą, nowe Scirocco różni się od poprzednika między innymi kolorami i tapicerką. Nowe rozwiązania techniczne to przystosowany specjalnie do Scirocco system nagłaśniający Dynaudio Excite, asystent parkowania Park Assist i seryjne dodatkowe wskaźniki (ciśnienie doładowania, stoper, temperatura oleju), nawiązujące do Scirocco pierwszej generacji.

W polskiej ofercie znalazły się dwie promocyjne wersje sportowego Volkswagena: Scirocco Perfectline oraz Scirocco Perfectline R-Style. Obie charakteryzują się bogatszym wyposażeniem w stosunku do standardowej oferty oraz atrakcyjną ceną.

Wersja Perfectline dostępna jest z silnikiem 1.4 TSI o mocy 122 KM za cenę 82 690 złotych. Wersja Perfectline R-Style oferowana jest z trzema jednostkami do wyboru: 2.0 TSI o mocy 180 KM (104 790 złotych), 2.0 TSI 220 KM (124 290 złotych) oraz 2.0 TDI 184 KM (130 290 złotych).

Samochód seryjnie wyposażony jest m.in. w klimatyzację, nawigację RNS 315, reflektory bi-ksenonowe ze światłami LED do jazdy w dzień, czujniki parkowania, autoalarm, kierownicę multifunkcyjną, czujnik deszczu oraz pakiet R-line z obręczami Salvador 18".

Najmocniejsza wersja sportowego Volkswagena, czyli Scirocco R, dysponuje mocą 280 KM, czyli o 15 KM większą niż poprzednik. Przyspieszenie do 100 km/h z dwusprzęgłową przekładnią DSG zajmuje kierowcy tylko 5,5 sekundy. To o 0,3 sekundy mniej niż w poprzedniej wersji.

Scirocco R posiada tradycyjnie charakterystyczne elementy wyposażenia. Od pozostałych wersji różni go przód i tył nadwozia z elementami nawiązującymi do sportów motorowych oraz nowe, 18-calowe obręcze kół ze stopu metali lekkich Cadiz (opcjonalnie 19-calowe). Trzy duże, czarne wloty powietrza z przodu, poszerzone progi w stylu "R", chromowane końcówki układu wydechowego oraz duży spojler dachowy to kolejne cechy zewnętrzne wspomnianej wersji.

Wnętrze charakteryzuje się m.in. tapicerką Race z logo "R", aplikacjami dekoracyjnymi Carbon Race, aplikacjami z połyskiem Piano Black (m.in. panel radia, elementy multifunkcyjnej kierownicy sportowej obszytej skórą) i pedałami ze stali nierdzewnej. Scirocco R kosztuje od 137 690 złotych.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane