/  / Nowe Renault Clio przyjedzie do Polski jesienią

Nowe Renault Clio przyjedzie do Polski jesienią

Renault|
null
© Renault
nullnullnullnull

Oto pierwsze zdjęcia, na których prezentuje się Renault Clio nowej generacji. Samochód oficjalnie ujrzy światło dzienne z okazji jesiennej wystawy branżowej w Paryżu.

Wprowadzone na rynek w 1990 roku Clio stanowi ważny rozdział w historii Renault dzięki 11,5 mln sprzedanych w ponad 115 krajach samochodów. Prezentowana obecnie czwarta generacja ma otworzyć nowy rozdział sukcesów tego produktu.

Nowe Renault Clio wyróżnia się stylem doskonale oddającym nową stylistykę marki oraz bogatą ofertą elementów wyposażenia wewnętrznego i zewnętrznego umożliwiających personalizację auta.

W Polsce nowe Clio trafi do sprzedaży jesienią bieżącego roku.

Nowe Clio jest pierwszym seryjnym samochodem w pełni wyrażającym odnowę stylistyczną Renault, zapoczątkowaną przez Laurensa van den Ackera. Ten miejski samochód stanowi spełnienie obietnicy przeniesienia stylu i ładunku emocjonalnego, jaki niosą w sobie samochody koncepcyjne, na auta produkowane seryjnie.

Nowe Renault Clio wyróżnia się atrakcyjnym przodem z powiększonym, pionowym logo, dumnie prezentującym się na czarnym błyszczącym tle. Design ten został wprowadzony po raz pierwszy w modelu studyjnym DeZir. Podkreślone chromowanymi obramowaniami reflektory i światła dzienne z diodami LED wzmacniają wyrazistą stylistykę przodu.

Model proponowany wyłącznie w wersji 5-drzwiowej wyróżnia się sportowym designem, który dodatkowo podkreślają niemal niewidoczne, wbudowane klamki drzwi tylnych, umieszczone obok tylnych szyb.

W stosunku do modelu poprzedniej generacji zmniejszono prześwit, poszerzono rozstaw kół, które zostały przesunięte maksymalnie na zewnątrz. Już w chwili wprowadzenia do sprzedaży nowe Clio będzie oferowane w 8 kolorach nadwozia, w tym w kolorze czerwony Flamme (kolor prezentowany podczas rynkowego debiutu), również zainspirowanym kolorem DeZir.

Nowoczesne, przyjazne i ergonomiczne wnętrze
Wnętrze nowego Clio jest spójne stylistycznie z designem zewnętrznym auta. Ma budzić zaufanie i dawać wrażenie mocy. Design deski rozdzielczej o kształcie przypominającym skrzydło samolotu, centralna konsola multimedialna zdecydowanie lepiej umieszczona, oferowana paleta kolorów nadwozia, cyfrowy prędkościomierz, komfortowe siedzenia, chromowane przyciski i polakierowane na czarny, błyszczący kolor elementy pozwalają na połączenie nowoczesności i ergonomii z wygodą użytkowników.

Już na etapie projektowania pomyślano o możliwościach personalizacji wnętrza i wyglądu zewnętrznego nowego Clio. Od momentu wprowadzenia na rynek będą dostępne takie elementy personalizacji jak obudowy lusterek bocznych, obramowanie osłony chłodnicy, dolna część tylnego zderzaka, osłony dolnej części drzwi, kolorowe felgi oraz naklejki na dach.

We wnętrzu możliwości personalizacji obejmują deskę rozdzielczą, panele drzwi, kierownicę, uchwyty nad przednimi drzwiami, podstawę dźwigni zmiany biegów, obramowania nawiewów, tapicerkę i dostępne w ofercie akcesoriów dywaniki.

Klient ma wybór pomiędzy różnymi stylami proponowanymi w postaci pakietów po przystępnych cenach.

Gama silnikowa
Nowe Renault Clio oferuje odnowioną gamę silników benzynowych i wysokoprężnych, co pozwala uzyskać niskie zużycie paliwa, a jednocześnie zapewnić komfort prowadzenia samochodu.

Według danych producenta, dwa nowe silniki benzynowe Energy TCe 90 i TCe 120 wykazują się bardzo niskim zużyciem paliwa i ograniczoną emisją CO2, a jednocześnie dobrym przyspieszeniem.

W gamie silników wysokoprężnych jednostka Energy dCi nowej generacji przeszła gruntowną modernizację i umożliwia Clio bicie rekordów oszczędności w spalaniu przy utrzymaniu wysokiego komfortu prowadzenia.

Nowy silnik benzynowy Energy TCe 90
Clio jest pierwszym samochodem marki Renault, w którym oferowany jest nowy 3-cylindrowy silnik turbo Energy TCe 90. Jest to pierwsza 3-cylindrowa jednostka produkcji Renault. Zapewnia ona połączenie komfortu jazdy z oszczędnym zużyciem paliwa:
- silnik 3-cylindrowy turbodoładowany o pojemności skokowej 899 cm3, wyposażony w system Stop & Start, prezentujący osiągi silnika wolnossącego o pojemności 1,4 litra
- turbosprężarka o bardzo małej bezwładności, pozwalająca wykorzystać moment obrotowy silnika już w niskim zakresie obrotów; 90 KM i 135 Nm przy 2000 obr./min (90% momentu dostępne od 1650 obr./min aż do 5000 obr./min)
- optymalna wersja jednostki napędowej ze skrzynią o wydłużonych przełożeniach zapewnia spalanie na poziomie 4,3 litra/100 km i emisję 99 g CO2/km
- zmniejszenie zużycia paliwa i emisji CO2 c o 21% w porównaniu do zastępowanego silnika TCe 100

Nowy silnik wysokoprężny Energy dCi 90
Rodzina Energy powiększa się o nową wersję silnika 1.5 dCi o mocy 90 KM wyposażoną w system Stop & Start:
- 4-cylindrowa jednostka o pojemności skokowej 1,5 litra posiadająca moment obrotowy 220 Nm dostępny od 1750 obr./min, czyli o 20 Nm więcej od obecnie oferowanej wersji dCi 90
- optymalna wersja jednostki napędowej ze skrzynią o wydłużonych przełożeniach, sygnowana znakiem Renault Eco2, zapewnia spalanie na poziomie 3,2 litra/100 km i niską emisję 83 g CO2/km.

Nowy silnik TCe 120 oferowany z automatyczną 6-biegową skrzynią EDC
Jest to premiera Renault w segmencie B: nowe Renault Clio będzie wyposażone w nowy, bardzo dynamiczny silnik TCe 120, współpracujący z 6-biegową skrzynią EDC (Efficient Dual Clutch):
- silnik 4-cylindrowy o pojemności skokowej 1,2 litra, prezentujący osiągi silnika wolnossącego o pojemności 1,6 litra
- jednostka z układem bezpośredniego wtrysku benzyny i turbosprężarką o mocy 120 KM, rozwijająca moment 190 Nm od 1750 obr./min.

Obecnie silnik ten jest w trakcie homologacji i będzie dostępny w sprzedaży w pierwszym półroczu 2013. Jak zapewnia Renault, będzie to jedna z najoszczędniejszych, a jednocześnie najmocniejszych jednostek w swej kategorii.

Rozszerzenie oferty w pierwszym półroczu 2013 o skrzynię z podwójnym sprzęgłem montowaną do silnika dCi 90 pozwoli nowemu Clio na udostępnienie szerszym grupom klientów komfortu i przyjemności prowadzenia samochodu z oszczędną, a zarazem szybko reagującą skrzynią automatyczną.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane