/  / Nowe opony dla SUV-ów

Nowe opony dla SUV-ów

Bridgestone|
null
© Firestone
nullnull

Jako nowość marka Firestone przygotowała w ofercie opony Destination HP, przeznaczone na rynek wymiany i kierowane do właścicieli miejskich crossoverów oraz małych i średnich SUV-ów.

Pozycjonowane w średnim segmencie cenowym, opony Firestone Destination HP osiągają nawet o 35% lepszy przebieg bez uszczerbku dla bezpieczeństwa, a do tego dochodzi pakiet ciekawych rozwiązań technicznych. Sportowy wzór bieżnika został zaprojektowany tak, by zapewnić maksymalną kontrolę i trakcję w zakrętach. Układ rowków został zoptymalizowany do jazdy na mokrej nawierzchni, zaś sztywne klocki barku opony zapewniają dobrą przyczepność i reakcje pojazdu na nawierzchni suchej.

Specjalna konstrukcja karkasu dla SUV-ów zapewnia stabilną jazdę i dużą odporność na zużycie.

Opony Firestone Destination HP uzyskały ocenę "B" w zakresie przyczepności w europejskim systemie etykietowania opon dla wszystkich pięciu najlepiej sprzedających się rozmiarów modelu Firestone Destination HP wprowadzonych w roku 2014. Oprócz tych parametrów opony otrzymały oceny od "C" do "E" pod względem oszczędności paliwa, zapewniając równowagę między oporem toczenia a zużyciem.

Model Firestone Destination HP będzie dostępny na całym rynku europejskim od maja bieżącego roku, początkowo w 10 rozmiarach dla obręczy 16- oraz 17-calowych.
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane